piątek, 3 kwietnia 2015

Dobieramy makijaż do kształtu oczu

Post całkowicie przypadkowy i wcześniej nie zamierzony, ale myślę że bardzo potrzebny szczególnie początkującym makijażystkom jak i wszystkim kobietom.

Dobrze dobrany makijaż oczu to jeden z podstawowych elementów by całość Naszego wizerunku współgrała idealnie ze sobą, bo co Nam da jeśli ubierzemy się cudownie jeśli np. będziemy mieć obgryzione paznokcie albo właśnie makijaż który jest do Nas źle dobrany i wyglądamy bardziej jak 5 latka, która dorwała się do kosmetyczki mamy niż piękna kobieta.
Każda z Was wygląda inaczej, inny kształt nosa, ust, oczu oraz ich rozstawienie dlatego też dobrze dobrać makijaż do twarzy a w szczególności do kształtu i rozstawienia oczu a wbrew pozorom dla początkujących czy też po prostu bawiących się makijażem wcale nie jest takie łatwe jak może się komuś wydawać.


A więc do dzieła znajdź swój kształt oraz rozstaw oczu i dowiedz się jak dobrać do nich idealny makijaż.

Oczy ułożone blisko siebie

Odległość miedzy oczami jest mniejsza niż wielkość samych oczu, w takim przypadku na wewnętrzną część powieki należy nakładać jaśniejsze cienie, a ciemniejsze na zewnętrzną. Kreska powinna być zdecydowanie grubsza przy zewnętrznym kąciku oka.

Opadające u kącików

Zasada identyczna jak w przypadku oczu ułożonych blisko siebie, czyli jasne cienie nakładamy na wewnętrzną część górnej powieki zaś ciemniejsze na jej zewnętrzną część. W tym przypadku zalotka będzie bardzo pomocna by podkręcić rzęsy przez wytuszowaniem ich.

Oczy głęboko osadzone

 Malując oczy rozetrzyj dokładnie jasny cień w wewnętrznej części oka oraz ciemniejszy w zewnętrznej części. Na ruchomą powiekę nakładaj tylko jasne kolory.

Oczy w kształcie migdałów

Trudno zepsuć makijaż mając ten kształt oczu, więc śmiało eksperymentuj do woli i dobierz kolory w których będziesz wyglądać i czuć się najlepiej.

Opadające powieki

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie prostota jeśli jednak chcesz kolorek na oczach to najbezpieczniejszym pomysłem ją matowe kolory, nie przesadzaj jednak z cieniem.

Płytko osadzone oczy

Posiadaczki takich oczu powinny używać głównie jasnych kolorów, nie rozświetlając jednak za bardzo wewnętrznego kącika. Idealnym rozwiązaniem będzie nałożenie cienia o średniej tonacji na górną i dolną powiekę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia