wtorek, 7 kwietnia 2015

Face chart, co to w ogóle jest?

Face chart na ponad połowie blogów zajmujących się makijażem jest o tym wzmianka, więc po co kolejny tego typu wpis?
Przyznaje szczerze po raz kolejny uczę się na bieżąco wszystkiego czego się z Wami dziele, a że uczę się makijażu i stylizacji od podstaw to też uznałam iż skoro Face Chart jest wręcz nie odłącznym elementem każdej makijażystki/y, charakteryzatorki/a to chcę Wam przybliżyć co to dokładnie jest i do czego służy.
Możecie się zastanawiać po co kolejna makijażystka, skoro jest ich już tak wiele? Już Wam mówię,  uczę się dla siebie i na przyszłość, bo jak mój chłopak kiedyś powiedział: "ucz się ucz i inwestuj w to co lubisz, bo jak nauczysz się robić makijaże czy paznokcie to możesz je robić na całym świecie", a że od dłuższego czasu interesują mnie kosmetyki kolorowe to postanowiłam pójść z tym dalej, ale do rzeczy bo strasznie uciekłam od tematu.


Co to jest Face Chart i do czego dokładnie służy?
Face Chart to nic innego jak projekt makijażu na papierze, kiedyś myślałam że wykonuje się go przy użyciu artykułów biurowych, ale dzięki nauce wyprowadzono mnie z błędu, owszem są wizażystki i wizażyści, którzy używają do stworzenia Face Chart'u kredek, ale profesjonaliści do wykonania Face Chart'a  używaj po prostu kosmetyków kolorowych.
Służy to przede wszystkim do zapamiętywania i projektowania danego makijażu, najczęściej wykorzystuje się je przy pokazach mody oraz w szkołach wizażu itp.
Jaki papier? Właśnie nie wiem, nigdzie nie mogłam uzyskać dokładnej informacji na ten temat, jeśli ktoś coś wie będę wdzięczna za informację. Wiem że można zamawiać takie bloczki z już narysowanymi konturami twarzy, ale osobiście uważam że to trochę zbędny koszt ponieważ w internecie bardzo łatwo znaleźć do ściągnięcia wzory do makijażu, wiele firm na swoich stronach ma własne Face Chart'y np. MAC czy Pierre Rene, jedne zawierają dodatkowe miejsce by móc wpisać jakich kosmetyków się używało a jedne mają tylko kontur twarzy modelki.

Wklejam kilka ściągniętych kiedyś przeze mnie Face Chart'ów

Owocnego projektowania i odwzorowywania makijaży w rzeczywistości.

1 komentarz:

  1. Najgorszy przy tworzeniu face chartów jest papier ;/ próbowałam już wielu rodzai i nie wychodziło fajnie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia