czwartek, 2 kwietnia 2015

Niedoskonałości na twarzy? Twój organizm mówi: "Coś ze mną nie tak!"

Niedoskonałości problem, który dotyczy wszystkich bez wyjątków tylko z różnym nasileniem.
Nie wszystko można ukryć pod toną make-up' częściej przyczyny kryją się o wiele głębiej niż mogłoby się wydawać.
Każdy problem, a raczej skutek i objaw ma swoją przyczynę z pryszczami jest tak samo, jeśli pojawiają się one często na Naszej twarzy to organizm aż krzyczy, że coś mu dolega, najlepiej widać to na twarzy, z łatwością można wstępnie ustalić z czym Nasz organizm a raczej my mamy problem bardzo często zdrowotny.

Mapa twarzy czyli miejsca na twarzy, które powiedzą Nam co poprawić bądź gdzie się udać by naprawić to co w organizmie się popsuło.

Miejsce powstawania pryszczy a ich przyczyna:

Pęcherz i układ trawienny. Zmień dietę, sięgaj po bardziej zbilansowane posiłki, dostarczaj sobie lekkich, różnorodnych posiłków.

Wątroba. Staraj się unikać alkoholu, ciężkostrawnych posiłków czy nabiału. Pryszcze w tej strefie mogą oznaczać również alergię na pewne produkty.

Nerki. Ciemne cienie pod oczami, oraz wokół oczu to oznaka odwodnienia. Upewnij się, że bardzo dobrze nawadniasz swój organizm. Zrezygnuj ze słodkich napojów, gazowanych napojów, kawy i alkoholu. Tego typu płyny cię odwadniają.

Serce. Sprawdź sobie ciśnienie krwi, zbadaj krew. Upewnij się też, że nie używasz kosmetyków, które podrażniają twoją skórę.

Układ oddechowy. Palisz? Przestań! Twój układ oddechowy woła o pomoc. To również strefy występowania pryszczy u alergików.

Żołądek. Rozważ przeprowadzenie detoksu, włącz więcej błonnika do diety.

Hormony. Stres i zmiany hormonalne mogą objawiać się występowaniem pryszczy w tych rejonach twarzy. Wprowadź do diety więcej zielonych warzyw, . W tej strefie mogą pojawiać się również pryszcze, aby dać ci znać, że jajeczkujesz (i z którego jajnika).

Pryszcze na szyi to znak, że twoje ciało walczy z bakterią lub wirusem. Włącz tryb awaryjny, jedz więcej czosnku, cytryny, dużo pij.

3 komentarze:

 1. Ciekawe naprawdę choć ja mam duże problemy z sercem to akurat w tych miejscach na twarzy skórę mam ładną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są tylko wytyczne, które mogą wcześniej pokazać co Nam dolega, ale wiadomo każdy jest indywidualną jednostką i u każdego inaczej pewne rzeczy wyglądają.

   Usuń
 2. Słyszałam już o tym kiedyś, ale jak mam być szczera nie do końca w to wierzę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia