poniedziałek, 4 maja 2015

Pływanie w każdym wieku

Witajcie,
Dziś kompletnie z innej beczki.
Czy dorosły człowiek może nauczyć się pływać?   
Ależ oczywiście, że tak!
Każdy człowiek od narodzin potrafi pływać, niestety po upływie czasu tracimy tą umiejętność i musimy uczyć się jej od podstaw, wbrew pozorom w nauce pływanie nie ma nic trudnego.
Jestem żywym i za pewne nie jedynym żyjącym przykładem na to że każdym wieku można nauczyć się pływać, trzeba po prostu odrobinę chęci i dużo motywacji do ćwiczeń.

Przez długi czas wzbraniałam się przed pójściem na basen, na moje szczęście mój Kamil w końcu mnie przekonał, a że zbliża się lato i trzeba jakoś wyglądać w bikini to też poszłam, kompletnie nie czuła wody, wchodząc głębiej zaczynałam panikować i szłam bez większych oporów na dno, teraz przychodzi mi to z trudem.

Owszem jeśli chodzi o naukę pływania u dorosłych to kobiety mają łatwiej przez biust, kochane mamy po prostu większą wyporność, sorry panowie. Kładąc się na tafli wody, bez większych problemów zaczniemy dryfować, jednak żeby nauka nie była taka łatwa i wymagała od Nas trochę wkładu pracy pływanie na brzuchu już nie jest taką łatwą sprawą, niestety tu dochodzi oddychanie, które trzeba indywidualnie dopasować do swojego organizmu.

Zbliża się lato, trzeba się jakoś prezentować, a basen to świetne rozwiązanie ćwiczysz, ale się nie pocisz, odpoczywasz i relaksujesz się dla takich jak ja w rozmiarze +42 to idealnie miejsce do ćwiczeń, bo nie widać naszego potu, a będąc w wodzie pracuje całe ciało i tak jak np. dla mnie najważniejsze jest to że nie obciążam stawów.

Ja mam prawie 23 lata i po 2 miesiącach regularnego chodzenia na basen nauczyłam się pływać i jestem z siebie dumna, a przede wszystkim kondycja mojego organizmu bardzo się poprawiła, nie dość że zrzuciłam już kilka kilogramów to jeszcze dzięki regularnym ćwiczeniom mogę zapomnieć o bólach nie tylko podczas okresu.

A jak wy wspominacie swoją naukę pływania, a może mieliście to szczęście i nauczyliście się tego za dzieciaka?

Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia