#1SportowePiątki - Czym jest Cross Training?

piątek, czerwca 12, 2015

Witajcie kochani,
Długo myślałam czy wg. wprowadzić posty cykliczne na blogu, gdyż wiem z doświadczenia, że nie zawsze to się sprawdza, ale zważywszy na fakt iż sama pracuje nad swoim ciałem postanowiłam wprowadzić "Sportowe Piątki".

Dłuższy wstęp jest zbędny ponieważ jakiś czas temu pojawił się indywidualny artykuł "Zacznij żyć lepiej już dziś", który miał na celu wprowadzić Was odrobinę w świat sportu i zdrowego odżywiania, dlatego też przejdźmy do rzeczy.

Dziś sportowo, gdyż chce Wam trochę przybliżyć formę treningu, który ostatnio wywarł na mnie duże wrażenie i zaczęłam poznawać go coraz bliżej. Chodzi o Cross Training.

Źródło

Cross Training znany również pod bardziej polską nazwą Trening Funkcjonalny stanowi uzupełnienie tradycyjnego treningu siłowego, podczas którego skupiamy się tylko na wybranych mięśniach Naszego ciała.
Jak każda forma aktywności ta również różni się od pozostałych. W przypadku Cross Training intensywność wykonywanych ćwiczeń jest o większa niż podczas wykonywania klasycznego treningu siłowego np. na siłowni. Ciąg wykonywanych ćwiczeń jest dłuższy, a przerw krótsze co sprawia że ćwiczenia są trudniejsze do wykonania. Ruchy funkcjonalne angażują w ćwiczenia wszystkie mięśnie wykonywane podczas biegu, skoków, pchnięć...

Dzięki różnorodności ta metoda ćwiczeń może odrobinę przypominać fitness, a ćwiczenia są zabawne i urozmaicone przez co trudniej Nam się znudzić. Żeby było jasne Cross Training jest idealny zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, ponieważ pozwoli nie tylko w szybkim tempie uzyskać szybkie efekty, ale również utrzymać kondycję.

Jeśli już zdecydujemy się na Cross Training fajnie zaopatrzyć się np. piłkę lekarską, push up gain czy kettle bell.

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.