poniedziałek, 22 czerwca 2015

Jak przyciągnąc czytelnika i zbudować popularność bloga?Setki obserwatorów, tysiące wyświetleń i komentarzy, to marzenie chyba każdego bloggera, zarówno początkującego jak i doświadczonego. Niestety blogosfera rządzi się swoimi prawami, a nie każdy autor bloga jest tego świadomy. Większość uważa, że blog to tylko hobby i nie może być Naszą pracą za którą otrzymujemy wynagrodzenie. A co jeśli Nasze hobby stało by się pracą? Super! W końcu kto nie marzy o tym by zarabiać tym co sprawia mu największą przyjemność?
Ale jak to osiągnąć? Co zrobić by  blog zaczął żyć swoim życiem, słupki statystyk skakały jak oszalałe, a firmy zabijały się o choć krótką wzmiankę na swój temat na Twoim blogu? 

Wbrew pozorom blog to mnóstwo czasu i pracy, nie wystarczy wrzucić kilku zdjęć dodać 2 zdania i od razu zdobyć popularność dla Twojej strony. Blog musi być oryginalny i przyciągać zarówno treścią jak i wyglądem. 
Jak myślisz?  

Jeśli firma ma wybór między dwoma blogami o tej samej tematyce, który wybierze: Ten wyglądający jak 90% innych z danej kategorii czy ten nieszablonowy wyróżniający się treścią i wyglądem?  

Oczywiście wybierze ten drugi, bo oryginalność jest pożądana przez odbiorców.

Sama jestem blogerką od około 4 lat (nie licząc przerwy gdy wyłączyłam się z blogosfery i usunęłam blog z powodów osobistych), ale jeszcze w pierwszych tygodniach prowadzenia obecnego bloga, popełniałam błędy jak osoba, która dopiero zaczyna, dlatego też mając na uwadze moje błędy popełniane w blogosferze, przygotowałam kilka zasad, które pomogą w reklamie bloga i sprowadzą do Was nowych czytelników, również tych stałych.
 • Zero SPAMu w grupach społecznościowych , tym nie zyskasz stałych obserwatorów, to tylko chwilowy „pokazowy” ruch. Jesteś w grupach na Fb? Super! Odpowiadaj tylko na trudne pytania by ludzie zaczęli Cię poznawać i kojarzyć z blog z Tobą i Twoimi wypowiedziami

 •  Znajdź dobre blogi i po prostu je komentuj, rozwijaj dyskusje z jednego komentarza zyskasz więcej niż ze SPAMu na FB

 • Komentując, NIGDY! nie zostawiaj „Zapraszam do mnie”, ani swojego linka, komentarzem masz zaciekawić autora artykułu, który komentujesz, jeśli to zrobisz jest duże prawdopodobieństwo że autor bloga do Ciebie zajrzy i zostawi równie interesujący komentarz, a nie coś w stylu „Fajny post, zapraszam do mnie"

  Pamiętaj! Blogowanie to nie wymiana komentarzy i obserwacji, to było dobre w przedszkolu. Po to zostawiasz komentarz by zaciekawić czytającego by do Ciebie zajrzał
 • Na ciekawych i popularnych blogach bierz udział w wyzwaniach – tylko sensownie, to przynosi ruch i ludzi
   
 • Sensowne prowadzenie FanPage’a na Facebooku, komunikuj się z czytelnikiem, zadawaj krótkie, ale częste pytania by mieć kontakt
   
 • Posty gościnne to coraz częstsza możliwość reklamy bloga na innym bardziej popularnym
   
 • Pozycjonowanie to wyższy stopień blogowania, sama nie jestem w tym najlepsza ale przez każdy pozostawiony komentarz pozycjonujesz, w Google jesteś bardziej rozpoznawalny i ludzie chętniej będą się z Tobą „bawić
   
 • Przykładaj się do treści, lepiej zostawić dzień bez posta niż opublikować zbędny śmieć, którego nikt nie przeczyta
   
 • Pamiętaj! Bądź szczery i autentyczny, nie pisz na siłę. Czytelnik nie wróci na blog, który nie jest pisany z pasją
   
Pracuj ciężko, przykładaj się do treści na Twoim blogu, rób dobrej jakości zdjęcia, bądź oryginalny, poruszaj niszowe tematy, tak by czytelnik z niecierpliwością czekał na kolejny Twój wpis. Uwierz ciężką pracą można osiągnąć wszystko czego pragniesz, tylko najpierw musisz zadać sobie pytanie:
„Czego pragniesz?”

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia