Jak przyciągnąc czytelnika i zbudować popularność bloga?

poniedziałek, czerwca 22, 2015Setki obserwatorów, tysiące wyświetleń i komentarzy, to marzenie chyba każdego bloggera, zarówno początkującego jak i doświadczonego. Niestety blogosfera rządzi się swoimi prawami, a nie każdy autor bloga jest tego świadomy. Większość uważa, że blog to tylko hobby i nie może być Naszą pracą za którą otrzymujemy wynagrodzenie. A co jeśli Nasze hobby stało by się pracą? Super! W końcu kto nie marzy o tym by zarabiać tym co sprawia mu największą przyjemność?
Ale jak to osiągnąć? Co zrobić by  blog zaczął żyć swoim życiem, słupki statystyk skakały jak oszalałe, a firmy zabijały się o choć krótką wzmiankę na swój temat na Twoim blogu? 

Wbrew pozorom blog to mnóstwo czasu i pracy, nie wystarczy wrzucić kilku zdjęć dodać 2 zdania i od razu zdobyć popularność dla Twojej strony. Blog musi być oryginalny i przyciągać zarówno treścią jak i wyglądem. 
Jak myślisz?  

Jeśli firma ma wybór między dwoma blogami o tej samej tematyce, który wybierze: Ten wyglądający jak 90% innych z danej kategorii czy ten nieszablonowy wyróżniający się treścią i wyglądem?  

Oczywiście wybierze ten drugi, bo oryginalność jest pożądana przez odbiorców.

Sama jestem blogerką od około 4 lat (nie licząc przerwy gdy wyłączyłam się z blogosfery i usunęłam blog z powodów osobistych), ale jeszcze w pierwszych tygodniach prowadzenia obecnego bloga, popełniałam błędy jak osoba, która dopiero zaczyna, dlatego też mając na uwadze moje błędy popełniane w blogosferze, przygotowałam kilka zasad, które pomogą w reklamie bloga i sprowadzą do Was nowych czytelników, również tych stałych.
 • Zero SPAMu w grupach społecznościowych , tym nie zyskasz stałych obserwatorów, to tylko chwilowy „pokazowy” ruch. Jesteś w grupach na Fb? Super! Odpowiadaj tylko na trudne pytania by ludzie zaczęli Cię poznawać i kojarzyć z blog z Tobą i Twoimi wypowiedziami

 •  Znajdź dobre blogi i po prostu je komentuj, rozwijaj dyskusje z jednego komentarza zyskasz więcej niż ze SPAMu na FB

 • Komentując, NIGDY! nie zostawiaj „Zapraszam do mnie”, ani swojego linka, komentarzem masz zaciekawić autora artykułu, który komentujesz, jeśli to zrobisz jest duże prawdopodobieństwo że autor bloga do Ciebie zajrzy i zostawi równie interesujący komentarz, a nie coś w stylu „Fajny post, zapraszam do mnie"

  Pamiętaj! Blogowanie to nie wymiana komentarzy i obserwacji, to było dobre w przedszkolu. Po to zostawiasz komentarz by zaciekawić czytającego by do Ciebie zajrzał
 • Na ciekawych i popularnych blogach bierz udział w wyzwaniach – tylko sensownie, to przynosi ruch i ludzi
   
 • Sensowne prowadzenie FanPage’a na Facebooku, komunikuj się z czytelnikiem, zadawaj krótkie, ale częste pytania by mieć kontakt
   
 • Posty gościnne to coraz częstsza możliwość reklamy bloga na innym bardziej popularnym
   
 • Pozycjonowanie to wyższy stopień blogowania, sama nie jestem w tym najlepsza ale przez każdy pozostawiony komentarz pozycjonujesz, w Google jesteś bardziej rozpoznawalny i ludzie chętniej będą się z Tobą „bawić
   
 • Przykładaj się do treści, lepiej zostawić dzień bez posta niż opublikować zbędny śmieć, którego nikt nie przeczyta
   
 • Pamiętaj! Bądź szczery i autentyczny, nie pisz na siłę. Czytelnik nie wróci na blog, który nie jest pisany z pasją
   
Pracuj ciężko, przykładaj się do treści na Twoim blogu, rób dobrej jakości zdjęcia, bądź oryginalny, poruszaj niszowe tematy, tak by czytelnik z niecierpliwością czekał na kolejny Twój wpis. Uwierz ciężką pracą można osiągnąć wszystko czego pragniesz, tylko najpierw musisz zadać sobie pytanie:
„Czego pragniesz?”

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.