środa, 24 czerwca 2015

Kampania Ciśnienie Na Życie

Jeśli chodzi o możliwość szybkiego przebadania się to spontaniczne decyzje są najlepsze.
Wczoraj biegając po mieście za prezentem na Dzień Ojca (tak wiem jak zawsze wszystko na ostatnią chwilę) ujrzałam duży autobus w buraczkowym kolorze. Miałam nadzieje, że z bliska kolor jest czerwony i jest to autobus Krwiodawstwa, niestety tak nie było. Ale okazało się, że w tym wielkim busie mogę sprawdzić ile lat ma moje serducho, no to poszłam. Ukuli mnie w paluch, zbadali cholesterol, BMI, zadali kilka pytań i bum!
Moje serducho jest dwa lata młodsze niż ja, jak to możliwe nie wiem, ale się cieszę.


 Słów kilka na temat kampanii. 

III edycja ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na Życie”

Już w maju ruszy kolejna, III edycja ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na Życie”. Organizatorzy kampanii, akcją bezpłatnych badań profilaktycznych, planują objąć mieszkańców ponad 50 polskich miast. Dodatkowo w tegorocznej odsłonie kampanii, poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, będzie również badany poziom cholesterolu we krwi.

Kampania „Ciśnienie na Życie” ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych oraz uświadomienie, jakie ryzyko niesie za sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że choroby układu sercowo-naczyniowego to wciąż istotna przyczyna zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera
w naszym kraju prawie 500 osób.

  

Przeprowadzenie akcji pomiarów ciśnienia tętniczego oraz poprawa wiedzy Polaków na temat chorób układu sercowo-naczyniowego i ich profilaktyki, to tylko niektóre z zadań ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Ponadto Grupa Polpharma,
w ramach kampanii, wprowadziła nowe badanie – pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca, dzięki któremu Polacy mogą sprawdzić, ile lat mają ich serca. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

W trakcie dwóch edycji Kampanii, specjalistyczny bus „Ciśnienie na Życie” dotarł do blisko 100 polskich miast, a wykwalifikowany personel medyczny przeprowadził 326 208 pomiarów ciśnienia tętniczego krwi oraz 126 208 badań wieku serca.

Przebadać można się od 20 roku życia, nie potrzebujesz dowodu osobistego czy dyskietki do lekarza, wystarczy chęć profilaktycznego sprawdzenia Twojego ciśnienia, a w zamian dostaniesz nie tylko wiedzę o Twoim stanie zdrowia (wiek serca, ciśnienie, cholesterol, BMI, waga), książeczkę do której możesz wpisywać regularne pomiary ciśnienia, a także śliczny rozgrzewacz dłoni w kształcie serduszka.


Jeśli chcesz sprawdzić siebie, bądź bliską Ci osobę zapraszam na Ciśnienie na Życie, gdzie dowiesz się kiedy autobus zawita w Twoje okolice.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia