Wstęp do podróży życia czyli Królestwo Faraonów

wtorek, czerwca 30, 2015

Odkąd byłam małym szkrabem marzyły mi się podróże po całym świecie, ale nie takie kilku dniowe. Najlepiej minimum miesiąc w jednym kraju by poznać tradycje, kulturę, ale niestety nie zawsze możemy mieć wszystko co tylko chcemy.
Jednak w dzisiejszych czasach wiele firm począwszy od kosmetycznych, a skończywszy na biurach podróży dają Nam szansę na spełnianie swoich zachcianek i marzeń. Jedną z takich firm okazało się Biuro Podróży traveloppa.com i postanowiło zorganizować konkurs, który może pomóc spełnić choć jedno z Naszych marzeń.

Konkurs

Konkurs chodził za mną już jakiś czas, ale cały czas głupio sobie wmawiałam: " A po co w ogóle brać udział i tak nie wygram", ale potem doszłam do wniosku, że i tak nic nie tracę, a taką podróż i tak już zaczęłam planować, więc może traveloppa pomoże mi w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik.

No i się zaczęło.
Jest wiele cudownych miejsc, które są obowiązkowe do odhaczenia na mojej liście, ale to Egipt jest dla mnie krajem, który chce zobaczyć jako pierwszy na tej liście.
Spytacie: Dlaczego?
Egipt to królestwo Faraonów i cudownej Kleopatry, a także miejsce w którym nie sposób się nudzić. Jak wiecie po wpisie o parku linowym mam niedosyt wrażeń, dlatego też wakacje muszą być dla mnie aktywnym wypoczynkiem, a nie leniwym smażeniem się na leżaczku popijając drinki w kokosie.

Wizja podróży do Egiptu.
Mając w głowie wizję tego co zrobić i zobaczyć w Egipcie po prostu muszę. Zaczęłam planowanie. Wyjazd z moim Kamilem to nie lada wyzwanie (ciągle mu mało, uwielbia adrenalinę), ale podjęłam je. Challenge Accepted!

Wybierając Egipt jako miejsce docelowe miałam w głowie przede wszystkim zwiedzanie, ale nie mogłam też zawieść Kamila i Naszej małej zajawki do aktywnego wypoczynku.
Jako, że Egipt to miejsce, które ja chciałam zobaczyć bardziej niż Kamil to też ja ułożyłam plan spędzenia tych 7 cudownych dni w obcej cywilizacji.

Najpierw zwiedzanie, a dopiero później aktywny wypoczynek.

Abu Simbel
Sfinks na tle piramidy Cheopsa
Świątynia Hatszepsut
Maska Tutanchamona
Po dniu pełnym zwiedzania przyszedł w końcu upragniony czas na aktywny wypoczynek, a tu obowiązkowe było nurkowanie. Przecież nie bez powodu uczyłam się pływać.
Nurkowanie to obowiązkowy element, dlatego też na niego poświęciliśmy o wiele więcej czasu niż na resztę podczas tego pobytu, ale nie był to jedyny aktywny akcent Naszej podróży. W planach był jeszcze Quad Safari.


Aktywności nadszedł koniec, a pozostało Nam jeszcze 2 dni na leniwy wypoczynek, zakupy i dalsze już, spokojniejsze i bardziej na własną rękę zwiedzaniu Egiptu.
No dobrze, a teraz mniej przyjemna część tej podróży czyli koszty nie licząc biletów samolotowych.

7 dniowy wyjazd bez kosztów dojazdu dla dwóch osób po wyliczeniach wyniósł:
Cena/os.:
913 PLN
Razem:
1 826 PLN
Dodatkowe informację:
  • Dojazd własny
  • 2 osoby
  • Pobyt 7 nocy
  • All Inclusive
  • Pokój FESTIVAL SHEDWAN GOLDEN BEACH Promo
Zrobiłam komuś smaka na Egipt, a właśnie planuje swoje wakacje to zapraszam do Oferty traveloppa.com

zBLOGowani.pl

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.