wtorek, 30 czerwca 2015

Wstęp do podróży życia czyli Królestwo Faraonów

Odkąd byłam małym szkrabem marzyły mi się podróże po całym świecie, ale nie takie kilku dniowe. Najlepiej minimum miesiąc w jednym kraju by poznać tradycje, kulturę, ale niestety nie zawsze możemy mieć wszystko co tylko chcemy.
Jednak w dzisiejszych czasach wiele firm począwszy od kosmetycznych, a skończywszy na biurach podróży dają Nam szansę na spełnianie swoich zachcianek i marzeń. Jedną z takich firm okazało się Biuro Podróży traveloppa.com i postanowiło zorganizować konkurs, który może pomóc spełnić choć jedno z Naszych marzeń.

Konkurs

Konkurs chodził za mną już jakiś czas, ale cały czas głupio sobie wmawiałam: " A po co w ogóle brać udział i tak nie wygram", ale potem doszłam do wniosku, że i tak nic nie tracę, a taką podróż i tak już zaczęłam planować, więc może traveloppa pomoże mi w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik.

No i się zaczęło.
Jest wiele cudownych miejsc, które są obowiązkowe do odhaczenia na mojej liście, ale to Egipt jest dla mnie krajem, który chce zobaczyć jako pierwszy na tej liście.
Spytacie: Dlaczego?
Egipt to królestwo Faraonów i cudownej Kleopatry, a także miejsce w którym nie sposób się nudzić. Jak wiecie po wpisie o parku linowym mam niedosyt wrażeń, dlatego też wakacje muszą być dla mnie aktywnym wypoczynkiem, a nie leniwym smażeniem się na leżaczku popijając drinki w kokosie.

Wizja podróży do Egiptu.
Mając w głowie wizję tego co zrobić i zobaczyć w Egipcie po prostu muszę. Zaczęłam planowanie. Wyjazd z moim Kamilem to nie lada wyzwanie (ciągle mu mało, uwielbia adrenalinę), ale podjęłam je. Challenge Accepted!

Wybierając Egipt jako miejsce docelowe miałam w głowie przede wszystkim zwiedzanie, ale nie mogłam też zawieść Kamila i Naszej małej zajawki do aktywnego wypoczynku.
Jako, że Egipt to miejsce, które ja chciałam zobaczyć bardziej niż Kamil to też ja ułożyłam plan spędzenia tych 7 cudownych dni w obcej cywilizacji.

Najpierw zwiedzanie, a dopiero później aktywny wypoczynek.

Abu Simbel
Sfinks na tle piramidy Cheopsa
Świątynia Hatszepsut
Maska Tutanchamona
Po dniu pełnym zwiedzania przyszedł w końcu upragniony czas na aktywny wypoczynek, a tu obowiązkowe było nurkowanie. Przecież nie bez powodu uczyłam się pływać.
Nurkowanie to obowiązkowy element, dlatego też na niego poświęciliśmy o wiele więcej czasu niż na resztę podczas tego pobytu, ale nie był to jedyny aktywny akcent Naszej podróży. W planach był jeszcze Quad Safari.


Aktywności nadszedł koniec, a pozostało Nam jeszcze 2 dni na leniwy wypoczynek, zakupy i dalsze już, spokojniejsze i bardziej na własną rękę zwiedzaniu Egiptu.
No dobrze, a teraz mniej przyjemna część tej podróży czyli koszty nie licząc biletów samolotowych.

7 dniowy wyjazd bez kosztów dojazdu dla dwóch osób po wyliczeniach wyniósł:
Cena/os.:
913 PLN
Razem:
1 826 PLN
Dodatkowe informację:
  • Dojazd własny
  • 2 osoby
  • Pobyt 7 nocy
  • All Inclusive
  • Pokój FESTIVAL SHEDWAN GOLDEN BEACH Promo
Zrobiłam komuś smaka na Egipt, a właśnie planuje swoje wakacje to zapraszam do Oferty traveloppa.com

zBLOGowani.pl

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia