Mosty pokryte kłódkami miłości.

wtorek, lipca 14, 2015

Jak niektórzy z Was już wiedzą jestem niepoprawną marzycielką i romantyczką,a co za tym idzie, uwielbiam wszystko co w jakikolwiek sposób może ułatwić pokazanie drugiej osobie jak bardzo się ją kocha i/lub stworzyć cudowny klimat np. dla oświadczyn. Dlatego też postanowiłam iż w ramach Wyzwania Blogowego u Owsianka i Kawa przybliżę Wam historię Kłódek Miłości które zdobią mosty na całym świecie.

Źródło
O co w ogóle chodzi z tymi kłódkami?
Kłódka miłości z ang. Love padlocks.
Nie jest żadną tajemnicą że pozostawienia kłódek np. na mostach jest jedną z wielu form wyrażania miłości przez osoby zakochane na całym świecie. Na kłódce umieszcza się tabliczkę (lub ryt) z inicjałami (imionami) zakochanych i ewentualnym krótkim wyznaniem miłosnym, a następnie umieszcza w miejscu publicznym, np. na moście.
Jak widać są miejsca na świecie, gdzie kłódki miłości przypina się w innych miejscach niż mosty, tutaj Seul i "kłódkowe drzewa"
Źródło
Skąd wziął się ten zwyczaj?
Według legendy zwyczaj wieszania takich kłódek pochodzi z Florencji. Uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio zabierali kłódki ze swoich szafek szkolnych i wieszali je z wyznaniami miłosnymi na Ponte Vecchio. Zwyczaj został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści Tylko Ciebie chcę (Ho voglia di te) z 2006.

Źródło
Gdzie możemy znaleźć takie mosty?
Mosty z kłódkami znajdziemy w prawie każdym mieście świata. Chociażby Ponte Milvio w Rzymie, Most Hohenzollernów w Kolonii, Brooklyn Bridge w Nowym Jorku i poręcze Mount Huang w Chinach. Mosty miłości znajdują się także w Tel Awiwie, Londynie, Tokio, Antwerpii, Buenos Aires, Sewilli, Montevideo.
W Polsce są to m.in.: 
Jak wiemy w wielu miastach na świecie władze z różnych przyczyn, głównie bezpieczeństwa walczą z tym pięknym rytuałem miłości.

A Wy co myślicie o tym jak dla mnie pięknym rytuale?
Macie swoje kłódki miłości?
Ja mam swoją we Wrocławiu, ale jeśli nadarzy się okazja za pewne przypniemy kolejną.

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.