wtorek, 14 lipca 2015

Mosty pokryte kłódkami miłości.

Jak niektórzy z Was już wiedzą jestem niepoprawną marzycielką i romantyczką,a co za tym idzie, uwielbiam wszystko co w jakikolwiek sposób może ułatwić pokazanie drugiej osobie jak bardzo się ją kocha i/lub stworzyć cudowny klimat np. dla oświadczyn. Dlatego też postanowiłam iż w ramach Wyzwania Blogowego u Owsianka i Kawa przybliżę Wam historię Kłódek Miłości które zdobią mosty na całym świecie.
Źródło
O co w ogóle chodzi z tymi kłódkami?
Kłódka miłości z ang. Love padlocks.
Nie jest żadną tajemnicą że pozostawienia kłódek np. na mostach jest jedną z wielu form wyrażania miłości przez osoby zakochane na całym świecie. Na kłódce umieszcza się tabliczkę (lub ryt) z inicjałami (imionami) zakochanych i ewentualnym krótkim wyznaniem miłosnym, a następnie umieszcza w miejscu publicznym, np. na moście.
Jak widać są miejsca na świecie, gdzie kłódki miłości przypina się w innych miejscach niż mosty, tutaj Seul i "kłódkowe drzewa"
Źródło
Skąd wziął się ten zwyczaj?
Według legendy zwyczaj wieszania takich kłódek pochodzi z Florencji. Uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio zabierali kłódki ze swoich szafek szkolnych i wieszali je z wyznaniami miłosnymi na Ponte Vecchio. Zwyczaj został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści Tylko Ciebie chcę (Ho voglia di te) z 2006.

Źródło
Gdzie możemy znaleźć takie mosty?
Mosty z kłódkami znajdziemy w prawie każdym mieście świata. Chociażby Ponte Milvio w Rzymie, Most Hohenzollernów w Kolonii, Brooklyn Bridge w Nowym Jorku i poręcze Mount Huang w Chinach. Mosty miłości znajdują się także w Tel Awiwie, Londynie, Tokio, Antwerpii, Buenos Aires, Sewilli, Montevideo.
W Polsce są to m.in.: 
Jak wiemy w wielu miastach na świecie władze z różnych przyczyn, głównie bezpieczeństwa walczą z tym pięknym rytuałem miłości.

A Wy co myślicie o tym jak dla mnie pięknym rytuale?
Macie swoje kłódki miłości?
Ja mam swoją we Wrocławiu, ale jeśli nadarzy się okazja za pewne przypniemy kolejną.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia