czwartek, 9 lipca 2015

Post Gościnny: Muzyka pobudza kreatywność.

Muzyka pobudza kreatywność. Co ważne nie tylko dzieci bardzo reagują na dźwięki, również dorosłym pomaga w tworzeniu i kreowaniu. Nie jest to tylko mój wymysł, mogę potwierdzić swoje obserwacje. 


Od urodzenia każdemu małemu dziecku towarzyszył głos matki, babci, czy cioci śpiewającej kołysanki tuląc do snu. Już od pierwszych dni życia człowiek przyzwyczaja się do melodii, piosenek. Przedszkole było miejscem, gdzie dzieci uczyły się rozróżniać wysokie od niskich dźwięków, poznawały nowe piosenki, uczyły się kolęd, pieśni ludowych. Nauczyciele w szkole podstawowej zapoznawali wszystkich z zapisem nutowym, kazali nauczyć się hymnu narodowego, Ody do Radości, uczyli niesamowitej gry na kawałku drewna, jakim był flet, czy „cymbałki”. Już wtedy uczono nas o sławnych kompozytorach, a każde dziecko kojarzyło sobie muzykę poważną, klasyczną z nazwiskiem Chopina. Potem każdy poszedł w inną stronę. Niektórzy, a mogę nawet powiedzieć, że większość, „olała” sobie całą teorię, którą pani nauczycielka wlewała w nas jak w dzbanki i ruszyła w swoją stronę- zakładając słuchawki w każdej wolnej chwili i słuchając swojego ukochanego rodzaju muzyki lub ignorując jakiekolwiek melodie. W zupełności mniejszość postanowiła kształcić się na muzyka i każdą wolną chwilę przeznaczała ćwicząc grę na instrumencie.

Jak widać każdy mógł zrobić z muzyką w swoim życiu co tylko chciał, ale teraz będąc dorosłym większość osób jest od niej uzależniona. Taka jest prawda. Przychodząc do biura od razu palec kieruje się w stronę włącznika radia, czy popularnego „youtuba”. Wchodząc do samochodu, po odpaleniu silnika, wyciągamy rękę do radia. Wesela, przyjęcia, urodziny- zawsze znajdzie się tam Matka Muzyka. Mogę się założyć, że większość ludzi niezdane sobie sprawy z tego, że po wyłączeniu wszystkich odbiorników muzyki- trudno by nam się pracowało, czy uczyło. 

Słuchajmy muzyki. Każdy człowiek powinien rozpoznawać jej co najmniej cztery rodzaje. Matka Muzyka uszlachetnia ludzi, przez swoje dzieci- dźwięki pokazuje, że świat może być zaklęty w melodię. Dzięki Niej możemy stać się bardziej kreatywni, pełni pomysłów i rozwiązań.

Autorka wpisu: 

Helena Rowińska 


Blogerka i uczennica. Blog to jej skrawek sieci w którym czuje się jak w domu. Ma świadomość, że na blogu jak i w domu co jakiś czas należy coś zmieniać, dlatego też cały czas dąży do perfekcji i robi wszystko by jej "skrawek sieci" spełniał wszystkie jej widzi mi się. Nie jest typową blogerką.


Tu ją znajdziecie:

Strona WWW. http://helovcia.blogspot.com

Facebook. https://www.facebook.com/helovciaofficalblog

Google+. https://plus.google.com/u/0/102988501213402171881

Instagram. https://instagram.com/helovcia/  

Muzyka towarzyszy Nam od milionów, jeśli nie miliardów lat. Sama uważam się za uzależnioną od muzyki, a jak to jest z Wami?
Jakie maci zdanie na temat muzyki? 

Pozdrawiam 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia