poniedziałek, 19 października 2015

Jesienne rytuały (JWT1)

Może jestem dziwnym człowiekiem, ale dla mnie każda pora roku to pewne rytuały, których pod żadnym pozorem nie wykonuje w inne pory roku. Tak samo jest z jesienią. Kilka lat temu powstała lista rzeczy, które sprawiają przyjemność i przypominają że mamy jesień.

Dziś w ramach pierwszego dnia Blogowego Wyzwania "Jesień W Trampkach", przedstawie Wam krótką listę rzeczy, które sprawiają że mam 100% pewność, że za oknem jest jesień.
Dynia króluje w kuchni. Jesień to idealny czas na przeróżne potrawy z dyni. Moją kulinarną zwyciężczynią jest Zupa krem z dyni z dużą ilością curry. Sama dynia jak dla mnie nie ma smaku, ale w połączeniu z rozgrzewającym i bardzo zdrowym curry to niebo w gębie. Mój #1!

Halloween. Niestety nie jest to święto, które cieszy się dużą popularnością w Polsce, ale to moje ulubione święto. Świętowanie w kolorowych i jednocześnie przerażających kostiumach to genialna sprawa, wtedy nie ważne jakiego jesteś koloru skóry, orientacji, płci itd. Bo Halloween jest po to by świetnie się bawić w przerażającej scenerii.

Złoto za oknem. Każda pora roku ma swój kolor. Dla mnie jesień ma odcień złota z czerwienią. Kocham zbierać dary jesieni i tworzyć z nich cudowne ozdoby domu. Dla niektórych bukiet z liści to śmieci, a dla mnie skromny dodatek do pomieszczenia, który nadaję wnętrzu ciepła.

Melancholijne melodie. Bardzo rzadko słucham takiej muzyki, bo jednak moja playlista to głównie rock i jego pokrewne, ale gdy przychodzi jesienny czas uwielbiam rozłożyć się pod kocem, usiąść przy kominku, straszny ze mnie zmarzluch i założyć słuchawki by usłyszeć najlepiej francuską muzykę.

Ciemne paznokcie. Swego czasu byłam zapaloną lakieromaniaczką, nawet myślałam o kursie, ale to były tylko zabawy z lakierem. Kolekcja liczyła koło 50 lakierów, na szczęście wyrosłam z tej "pasji", ale wracając jesień to czas kiedy paznokcie maluje tylko na ciemne kolory, czarny, grafit, szary, granaty czy fiolety, nie wiem w takich kolorach w czasie jesieni czuje się najlepiej.

To moje TOP 5, a jakie są Wasze jesienne rytuały?


Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia