Jesienne rytuały (JWT1)

poniedziałek, października 19, 2015

Może jestem dziwnym człowiekiem, ale dla mnie każda pora roku to pewne rytuały, których pod żadnym pozorem nie wykonuje w inne pory roku. Tak samo jest z jesienią. Kilka lat temu powstała lista rzeczy, które sprawiają przyjemność i przypominają że mamy jesień.

Dziś w ramach pierwszego dnia Blogowego Wyzwania "Jesień W Trampkach", przedstawie Wam krótką listę rzeczy, które sprawiają że mam 100% pewność, że za oknem jest jesień.

Dynia króluje w kuchni. Jesień to idealny czas na przeróżne potrawy z dyni. Moją kulinarną zwyciężczynią jest Zupa krem z dyni z dużą ilością curry. Sama dynia jak dla mnie nie ma smaku, ale w połączeniu z rozgrzewającym i bardzo zdrowym curry to niebo w gębie. Mój #1!

Halloween. Niestety nie jest to święto, które cieszy się dużą popularnością w Polsce, ale to moje ulubione święto. Świętowanie w kolorowych i jednocześnie przerażających kostiumach to genialna sprawa, wtedy nie ważne jakiego jesteś koloru skóry, orientacji, płci itd. Bo Halloween jest po to by świetnie się bawić w przerażającej scenerii.

Złoto za oknem. Każda pora roku ma swój kolor. Dla mnie jesień ma odcień złota z czerwienią. Kocham zbierać dary jesieni i tworzyć z nich cudowne ozdoby domu. Dla niektórych bukiet z liści to śmieci, a dla mnie skromny dodatek do pomieszczenia, który nadaję wnętrzu ciepła.

Melancholijne melodie. Bardzo rzadko słucham takiej muzyki, bo jednak moja playlista to głównie rock i jego pokrewne, ale gdy przychodzi jesienny czas uwielbiam rozłożyć się pod kocem, usiąść przy kominku, straszny ze mnie zmarzluch i założyć słuchawki by usłyszeć najlepiej francuską muzykę.

Ciemne paznokcie. Swego czasu byłam zapaloną lakieromaniaczką, nawet myślałam o kursie, ale to były tylko zabawy z lakierem. Kolekcja liczyła koło 50 lakierów, na szczęście wyrosłam z tej "pasji", ale wracając jesień to czas kiedy paznokcie maluje tylko na ciemne kolory, czarny, grafit, szary, granaty czy fiolety, nie wiem w takich kolorach w czasie jesieni czuje się najlepiej.

To moje TOP 5, a jakie są Wasze jesienne rytuały?


Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.