wtorek, 20 października 2015

Nie daj się chandrze, czyli mój sposób na jesień (JWT2)

Drugi dzień blogowego wyzwania "Jesień W Trampkach", więc i kolejny wpis dotyczący jesieni nie był dla mnie problemem, bo kocham tę złotą porę roku. Mamy za sobą już Jesienne Rytuały teraz przyszedł czas na Walkę z chandrą, bo ta jak na złość uwielbia przychodzić w okresie jesieni.
Ile osób tyle sposób na jesienną chandrę. Przyznaję wiele lat jesień spędzałam zawinięta w koc, oglądając bezsensowne seriale, ale dwa lata temu nastąpił przełom. Jesień to dla mnie szczególny okres przepełniony inspiracjami. Październik to dla nie tylko początek kursu graficznego o którym marzyłam od długiego czasu, ale również czas realizacji moich projektów, ale dziś nie o tym.

Z myślą o Was sporządziłam drugą listę słonecznych filmów idealnych na długie jesienne wieczory. Jeśli nie widzieliście pierwszej części to zapraszam do nadrabiania filmowych zaległości Słońce na Ekranie czyli Filmy Na Jesienne Wieczory.

Uszkodzona stopa mocno przeszkadza, ale jest też idealnym pretekstem by nadrobić filmowe zaległości, dlatego też wzięłam sobie do serca propozycje czytelniczek, obejrzałam i przedstawiam, kolejne propozycje filmów idealnych na długie jesienne wieczory.
  1. Noce w Rodanthe. "Noce w Rodanthe" to wzruszająca, melodramatyczna ekranizacja powieści Nicolasa Sparksa, specjalisty od tego typu historii, autora m.in. "Pamiętnika" i "Listu w butelce" również przeniesionych na ekran. To nie są lektury ani filmy dla każdego, jednak w swojej klasie "Noce w Rodanthe" zdają egzamin. To również zasługa Diane Lane i Richarda Gere’a, którzy w naturalny sposób odnaleźli się w swoich rolach.
  2. Pamiętnik. "Pamiętnik" to historia pewnej miłości, która rozkwitła na początku lat 40. gdzieś w Karolinie Północnej. Duke (James Garner) odczytuje ją starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera (w tej roli Gena Rowlands). Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson (Rachel McAdams) - ich spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na siedem lat...
  3. Stowarzyszenie umarłych poetów. Ekscentryczny profesor John Keating wnosi w szacowne mury ekskluzywnej uczelni ducha poezji, miłości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają Stowarzyszenie Umarłych Poetów - sekretny związek, w którym odkrywają piękno zapomnianych utworów, a także prawo do marzeń, wolności i buntu.
  4. Holiday. Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.
  5. Zakochana złośnica. Kat to dziewczyna, przed którą drżą wszyscy faceci w szkole, jej młodsza siostra natomiast stanowi główny obiekt ich pożądania. Bianca, ku swej rozpaczy, ma zakaz umawiania się na randki do czasu, gdy Katarina znajdzie sobie chłopaka. 
 Mój sposób na chandrę jesienią to koc, świece, kakao, mój mężczyzna i dobre kino.
A co Wy stosujecie by wygrać z chandrą?

Pozdrawiam

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia