niedziela, 11 października 2015

Słońce na ekranie czyli filmy na jesienne wieczory

Jesień i zima to okresy, kiedy najlepszym pomysłem na długie jesienne wieczory i chandrę jest gorący trunek, koc i kochana osoba obok. Zimne i długie, czasem też samotne wieczory można w łatwy sposób umilić i nie mam tu na myśli mega kalorycznego deseru, ale dobre słoneczne kino. Dlatego też postanowiłam przygotować krótką listę filmów, które z pewnością naładują nam baterię do działania.

Postanowiłam nie skupiać się stricte na jednej kategorii, dlatego znajdziesz tutaj komedie, romanse, przygodę czy filmy muzyczne.
  1. Mamma Mia! Musical, w którym możemy usłyszeć największe przeboje ABBY, zobaczyć świetnych aktorów i piękną grecką wyspę. Sophie (Amanda Seyfried) już niebawem wychodzi za mąż za przystojnego Sky’a (Dominic Cooper). Dziewczyna marzy, by na jej uroczystości pojawił się także jej ojciec, którego nie zna. Czytając pamiętnik mamy dowiaduje się, że na dziewięć miesięcy przed jej narodzinami, Donna miała aż trzech partnerów! Sophie nie wie, który z nich to jej ojciec, więc na ślub zaprasza… wszystkich! 
  2. Dziennik Bridget Jones. Bridget Jones to 32-letnia panna, nieudolnie lawirująca między swoimi romansami. Cierpi z powodu nadwagi, nadmiaru papierosów i alkoholu, a przede wszystkim braku faceta. Po kolejnych spędzonych w pojedynkę świętach postanawia radykalnie zmienić swoje życie. Zaczyna prowadzić dziennik… 
  3. Pod słońcem Toskanii. Frances Mayes jest znaną pisarką i recenzentką książek, z której opiniami nie wszyscy się zgadzają. Wiedzie wspaniałe życie ze swoim mężem dopóki jeden z pisarzy, którzy padli ofiarą jej recenzji nie zasugerował jej, że jej własny mąż ją zdradza. Fran nie może pozbierać się po rozwodzie tym bardziej, że mąż odebrał jej dom. Zmuszona została wyprowadzić się do bloku dla rozwodników. Mieszka tam do dnia, w którym jej przyjaciółka Patti ofiarowała jej bilet na wycieczkę do Toskanii. 
  4. Listy do Julii. Amanda Seyfried wciela się w postać Sophie, amerykańskiej dziewczyny, która wraz ze swoim narzeczonym przyjeżdża do Włoch na tzw podróż przedślubną. Potem mamy już typowy schemacik z drugim wątkiem. Narzeczony zajęty interesami zostawia Sophie samą, a ta poznaje Italię z pomocą starszej kobiety, poszukującej dawnego ukochanego. Jej sercem zawładnie za to pewien młody Brytyjczyk, choć początkowo będzie naszą bohaterką szalenie frustrował. 
  5. Jedz, Módl się, Kochaj. Po kilku latach nieudanych związków z mężczyznami i ogólnych rozczarowań Elizabeth Gilbert (Julia Roberts) podejmuje ryzyko. Postanawia wyruszyć w roczną podróż po świecie po to by odkryć samą siebie. Elizabeth pragnie odwiedzić głównie trzy miejsca i tam w ciszy i spokoju, oraz skupiając się głównie na własnej osobie chce odkryć czego tak naprawdę w życiu pragnie. 
Może te filmy nie spowodują, że wiosna przyjdzie szybciej, ale na pewno umilą Wam nie jeden wieczór. Nie ważne czy z drugą połówką czy przyjaciółkami.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia