piątek, 20 listopada 2015

Organizacja pracy i czasu - Aplikacje

W dzisiejszych czasach korzystanie z aplikacji ułatwiających życie jest czymś normalnym. Zaś kobieta znająca się na technologiach, kimś coraz częściej spotykanym.
Uwielbiam wszystkie nowinki technologiczne pomagające "się ogarnąć", co za tym idzie aplikacje również. Przyznaje się bez bicia, jestem fanką tego typu gadżetów. Jestem też bardzo zabiegana i nie wszystko potrafię spamiętać.
Oczywiście numerem jeden, jest zapełniony po brzegi kalendarz, ale nie jest to jedyny mój pomocnik. Od pewnego czasu korzystam w kilku aplikacji na smartfona, które pomagają zorganizować się komuś tak roztrzepanemu jak ja.


ClearFocus - Darmowa
Jakiś czas temu Kasia z bloga zenja.pl, wspomniała o technice nauki i wykonywania zadań Pomodoro. Przyznaję nie umiałam się wgrać w tą technikę, bo jestem nauczona siadać do czegoś i bez przerw to skończyć. Zaś aplikacja ClearFocus, jest całkowitym przeciwieństwem tego jak dotychczas pracowałam. Aplikacja wymusza na Nas działanie przez dany okres czasu, a następnie mamy obowiązkową przerwę. Fajna sprawa, bo nawet te kilka minut daje odpocząć umysłowi. Ja ustawiam 45 minut pracy i 15 minut przerwy, ale oczywiście każdy dostosowuje ustawienia do siebie. Jeszcze jedną genialną sprawą w apce jest to, że na czas pracy wyłącza ona dostęp do Internetu, dzięki temu nie rozpraszają Nas żadne powiadomienia z FB.

Any.do i Any.do Cal - Darmowa
Any.do - Aplikacja do tworzenia list zadań. Każdego dnia pojawia się informacja by zaplanować cały dzień, oczywiście w trakcie dnia możemy cały czas dopisywać kolejne pozycje do wykonania. Niby nic wielkiego, ale aplikacja nie pozwala Nam ominąć żadnego zadania, wręcz jest upierdliwa ciągłymi powiadomieniami.

Any.do Cal
Dopełnienie apki Any.do, pełni rolę kalendarza w którym mamy zapisane wszystkie zadania z aplikacji. Dla mnie była wybawieniem, gdyż mój telefon nie miał wbudowanego kalendarza a kalendarz Google był niekompatybilny.

Evernote - Darmowa z możliwym płatnym rozszerzeniem.
Na pewno większość z Was zna ikonkę zielonego słonika. To mój osobisty notatnik, mam go w smartfonie oraz na komputerze. Dzięki darmowemu kontu mamy pełną synchronizację, notatek, zdjęć itp. nie zawsze mam kalendarz przy sobie, gdzie mogę zapisać kolejny pomysł na wpis czy tytuł nowej piosenki, którą usłyszałam w radiu.

To moja czwórka bez której ani rusz, a Wy jakich aplikacji używacie do organizacji?

Pozdtawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia