środa, 18 listopada 2015

Rozwój osobisty czyli 5 rzeczy, których chce się nauczyć

Zainspirowana wpisem u Lifestylerki o 4 rzeczach, których Ania chce się nauczyć postanowiłam stworzyć sobie swoją listę. Dlaczego? Jakoś łatwiej jest mi odhaczać kolejne pozycje na liście niż po prostu bez planu je wykonywać. Mam tyle różnych obowiązków i mało czasu, więc plany i organizacja są u mnie bardzo ważne, stąd pomysł na listę rzeczy, których chce się nauczyć.

Rozwój osobisty ostatni czasy stał się bardzo ważnym elementem Naszego życia. Coraz bardziej skupiamy się na samorealizacji i własnym rozwoju, że chyba w dzisiejszych czasach każdy ma taką listę, która co jakiś czas jest przez Nas uzupełniana o kolejne pozycje.

Na FanPage'u bloga jakiś czas temu zadałam pytanie: Czy można być uzależnionym od potrzeby przyswajania nowej wiedzy? Dziś już wiem, że można. Przyznaje, w czasach szkolnych nie znosiłam się uczyć, może dlatego że nie miałam wpływu na wiedze, którą musiałam przyswoić. Na szczęście to się zmieniło w połowie szkoły średniej i trwa do dnia dzisiejszego. Pomimo wielu obowiązków, łaknienie wiedzy jest tak duże, że nie mogę się mu oprzeć.

Od października wróciłam do szkoły i choć wiąże się to z wczesnym wstawaniem to była najlepsza decyzja od długiego czasu. Te kilkanaście godzin co dwa tygodnie, spędzone w szkole to najprzyjemniejsze i długo oczekiwane chwilę relaksu. Tak, relaksu bo dla mnie nauka jest formą odpoczynku.

Jak chyba każdy w dzisiejszych czasach pragnie się realizować i cały czas rozwijać, dlatego pomimo wielu już odbytych kursów, mam w planach kolejne do zrealizowania.
  • Zagraniczny kurs języka angielskiego - Angielskiego uczę się od podstawówki, ale po tylu latach nauki obawiam się, że jeśli miałabym się nim porozumieć to były by duże problemy, dlatego szukam zagranicznych kursów języka angielskiego, przecież bez języków obcych ani rusz, a chce zwiedzić świat i polski nie wystarczy.
  • Fotografia - Od wielu lat, fotografia jest moim hobby, ale zawsze marzył mi się intensywny kurs fotografii, nie do celów zawodowych, ale dla siebie by móc uwiecznić najpiękniejsze chwilę na fotografiach.
  • Jazda na snowboardzie - Od ponad roku wprowadziłam w swoje życie ruch i zdrowe odżywianie bez chemii. Nauczyłam się już pływać, teraz chciałabym nauczyć się zimowej formy aktywności. 
  • Chodzić na obcasach - Możecie się śmiać, ale chciałabym żeby ktoś, kto się na tym zna nauczył mnie chodzić na obcasach, w szczególności na szpilkach. Mam 23 lata i całe życie spędziłam w trampkach, a przecież w trampkach do ołtarza nie pójdę. Wiem, że w Warszawie jest szkoła wdzięku, która uczy tej trudnej sztuki, ale niestety to trochę za daleko i szukam czegoś bliżej.
  • Wspinaczka - Mam lęk wysokości, ale po parku linowym jest mi mało i chcę dalej przezwyciężać swój strach.
Obecnie lista ma 5 punktów, ale znając mnie w najbliższym czasie dopisze kolejne pozycję.
Kochani, a czego Wy chcecie się nauczyć?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia