piątek, 11 grudnia 2015

7 pomysłów na długie, zimowe wieczory

Odejdźmy troszkę od tematu świąt by do końca nie zwariować.
Zima, piękna pora roku, ale dni krótkie... Co więc robić gdy wieczory tak bardzo się dłużą?
Ostatnio skupialiśmy się filmach, ale przecież to nie jedyna rozrywka na długie wieczory.

By przerwać trochę passę lenistwa i uciec od telewizora by nie oglądać wiosną nagromadzonych, zimą kilogramów przygotowałam dla Was kilka propozycji jak w miły sposób spędzić wspólny wieczór.
  1. Rozpocznij naukę. Długie wieczory to czas idealny by wziąć się za jakiś kurs. W sieci jest mnóstwo kursów online, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, co przyniesie korzyści w przyszłości.
  2. Planszówki. Idealna propozycja na długie wieczory. Wystarczy wciągnąć drugą połówkę i godziny znikną w oka mgnieniu, a Wy będziecie się świetnie bawić. Sama ostatnio świetnie bawiłam się z dzieciakami brata, mojego chłopaka. Świetnie się bawiliśmy i nikt nie czuł się odosobniony.
  3. Wspólne gotowanie. Nie musisz być mistrzem w kuchni. Poszukaj jakiegoś przepisu w książce kucharskiej czy Necie i do dzieła, a nóż wyjdzie Ci jakieś kulinarne arcydzieło i masz +50 do samooceny.
  4. Nadrób zaległości literackie. Nie zawsze masz w kodu kogoś do towarzystwa, więc gdy zostajesz sama zrób coś ciepłego do picia, polecam gorącą czekoladę z piankami, zakop się pod koc, weź ulubioną książkę i klimatyczny wieczór w innym świecie gotowy.
  5. Obudź swoją artystyczną duszę. Oczywiście nie każdy jest artystą na miarę Leonadra da Vinci, ale rysowanie czy jak to zwykle nazywam bazgrolenie, świetnie odpręża i bardzo pochłania.
  6. Wykonaj ozdoby DIY. W sieci znajdziemy masę tutoriali na każdą porę roku, przede wszystkim na okres świąteczny, wystarczy trochę poszukać. Zrób własnoręcznie coś by nadać wnętrzu niesamowitego klimatu.
  7. Zadbaj o siebie. Domowe SPA, długa kąpiel a może ćwiczenia? Każdy sposób jest dobry, a ćwiczenia dodatkowo zaprocentują w czasie i będziesz świetnie wyglądać gdy już zrzucimy kurtki i wskoczymy w krótkie spodenki.
Przyznaję się bez bicia, jestem leniuchem i najchętniej długie wieczory spędzam pod kocem oglądając ulubiony serial czy film, ale takie pomysły są świetną odskocznią nawet na tych najbardziej leniwych czy zapracowanych.

A jak Wy spędzacie zimowe wieczory?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia