piątek, 22 stycznia 2016

Post Gościnny: Oczy pracujących przy komputerze

Dziś na blogu gość, Magdalena - właścicielka sklepu internetowego.
W dzisiejszych czasach większość z Nas pracuje przy komputerze dlatego też ten tekst będzie jak znalazł. 
Zapraszam do lektury.


Dbamy o swoje zdrowie na różne sposoby. Stosujemy zdrową, urozmaiconą dietę, regularnie uprawiamy sport, stosujemy różnego rodzaju suplementy a o skórę dbamy używając dużych ilości kosmetyków. Czy oby na pewno dbamy odpowiednio o cały nasz organizm? Jak dbamy o nasze oczy?

Przedstawię kilka porady, w jaki sposób powinniśmy dbać o oczy pracując przy komputerze:

1 Rób przerwy i patrz w dal – nie bez przyczyny nawet prawo pracy gwarantuje Ci 15 minutową przerwę podczas pracy przy komputerze. Pamiętaj o przerwach i patrzeniu w dal, najlepiej na zielony.

2. Mrugaj – mrugaj, mrugaj i jeszcze raz mrugaj. Przyklej sobie karteczkę z przypomnieniem na monitorze.

 
3. Badaj się regularnie – maksymalnie raz na 2 lata odwiedź okulistę, optometrystę lub optyka, aby sprawdzić czy twój wzrok się nie pogarsza. W gabinecie zostanie sprawdzone czy nie występuje u Ciebie syndrom suchego oka.

4. Musisz nosić okulary? Wybierz oprawkę, która Ci się podoba, dodaje Ci urody i jest lekka i wygodna. Jeśli okulary będą Ci się podobać i będzie Ci w nich ładnie, będziesz chętnie je nosić.

5. Jeśli nosisz okulary pamiętaj o odpowiednich szkłach – wybierz szkła z powłoką antyrefleksyjną lub ze specjalną powłoką do pracy przy komputerze, która będzie eliminowała szkodliwe światło niebieskie np. Blue Control.

6. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – pamiętaj, żeby przy komputerze pracować w okularach. Jeśli już musisz w soczewkach nie zapominaj o kropieniu oczu kroplami nawilżającymi.

7. Odżywaj się zdrowo, jedz dużo warzyw i owoców.


To podstawowe zasady, abyście mogli być pewni, że w wystarczający sposób dbacie o swój wzrok. Ma Wam on służyć przez całe życie. Nie zapominajcie zatem o oczach.

Autorka wpisu:
Magdalena
Jestem optykiem z wieloletnim doświadczeniem. Pracowałam w jednym z najlepszych salonów optycznych w Polsce – Zakład Optyczny Siejka w Opolu, aktualnie prowadzę własny salon optyczny.

Tu ją znajdziecie: 


Pozdrawiam 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia