Post Gościnny: Oczy pracujących przy komputerze

piątek, stycznia 22, 2016

Dziś na blogu gość, Magdalena - właścicielka sklepu internetowego.
W dzisiejszych czasach większość z Nas pracuje przy komputerze dlatego też ten tekst będzie jak znalazł. 
Zapraszam do lektury.


Dbamy o swoje zdrowie na różne sposoby. Stosujemy zdrową, urozmaiconą dietę, regularnie uprawiamy sport, stosujemy różnego rodzaju suplementy a o skórę dbamy używając dużych ilości kosmetyków. Czy oby na pewno dbamy odpowiednio o cały nasz organizm? Jak dbamy o nasze oczy?

Przedstawię kilka porady, w jaki sposób powinniśmy dbać o oczy pracując przy komputerze:

1 Rób przerwy i patrz w dal – nie bez przyczyny nawet prawo pracy gwarantuje Ci 15 minutową przerwę podczas pracy przy komputerze. Pamiętaj o przerwach i patrzeniu w dal, najlepiej na zielony.

2. Mrugaj – mrugaj, mrugaj i jeszcze raz mrugaj. Przyklej sobie karteczkę z przypomnieniem na monitorze.

 
3. Badaj się regularnie – maksymalnie raz na 2 lata odwiedź okulistę, optometrystę lub optyka, aby sprawdzić czy twój wzrok się nie pogarsza. W gabinecie zostanie sprawdzone czy nie występuje u Ciebie syndrom suchego oka.

4. Musisz nosić okulary? Wybierz oprawkę, która Ci się podoba, dodaje Ci urody i jest lekka i wygodna. Jeśli okulary będą Ci się podobać i będzie Ci w nich ładnie, będziesz chętnie je nosić.

5. Jeśli nosisz okulary pamiętaj o odpowiednich szkłach – wybierz szkła z powłoką antyrefleksyjną lub ze specjalną powłoką do pracy przy komputerze, która będzie eliminowała szkodliwe światło niebieskie np. Blue Control.

6. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – pamiętaj, żeby przy komputerze pracować w okularach. Jeśli już musisz w soczewkach nie zapominaj o kropieniu oczu kroplami nawilżającymi.

7. Odżywaj się zdrowo, jedz dużo warzyw i owoców.


To podstawowe zasady, abyście mogli być pewni, że w wystarczający sposób dbacie o swój wzrok. Ma Wam on służyć przez całe życie. Nie zapominajcie zatem o oczach.

Autorka wpisu:
Magdalena
Jestem optykiem z wieloletnim doświadczeniem. Pracowałam w jednym z najlepszych salonów optycznych w Polsce – Zakład Optyczny Siejka w Opolu, aktualnie prowadzę własny salon optyczny.

Tu ją znajdziecie: 


Pozdrawiam 

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.