sobota, 30 stycznia 2016

Programy graficzne online - TOP 5

Odwiedzając blogi czy jakąkolwiek inną stronę w sieci, coraz częściej zachwycamy się piękną oprawą graficzną.

Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej dopieszczony szablon nic nie zdziała i musimy włożyć sporo pracy w treści umieszczana na stronie. Na pewno przyznacie mi rację, że dużo chętniej czytamy teksty, które w treść mają wplecione piękne tematyczne zdjęcia, a przynajmniej zawierają graficzne nagłówki.

Dobrze wykonane zdjęcia oraz grafiki uzupełniające artykuł to najszybszy i jednocześnie najprostszy sposób na poprawę jakości odbioru treści przez czytelników. Sama nie stosuje grafik w każdym wpisie, bo najnormalniej nie mam czasu, ale jeśli faktycznie mam chwilę by dopieścić wpis to jednak staram się dobrać do niego chociaż graficzny nagłówek.

No tak, łatwo mówić jak się ma płatne programy, które prawie całą robotę nad obróbką zdjęć wykonują za nas. Skąd brać pieniądze na legalne programy graficzne, które dopieszczą Nasze zdjęcia? Na szczęście, technologia w obecnych czasach, daję Nam takie możliwości, że praktycznie każdy może mieć na swojej stronie dzieła sztuki fotograficznej.
 

Przygotowałam dla Wam listę programów graficznych online, które na pewno pomogą przy urozmaiceniu strony wizualnej Naszej strony.
 • Canva
  Bardzo intuicyjny program, który zna większość blogerów i bardzo chętnie z niego korzysta. Nie zwracasz na to uwagi, ale nawet nie wiesz jak dużo grafik na Facebooku tworzonych było właśnie w Canvie. Program bazuje na szablonach i gotowych elementach, z których układasz swoją grafikę. Program zawiera zarówno elementy darmowe z których możesz korzystać do woli oraz takie za które musisz zapłacić. Z pomocą Canvy stworzysz zarówno plakat, jak i grafikę na potrzeby mediów społecznościowych.
 • PicMonkey
  Daje dużo możliwości, zarówno przy tworzeniu grafik do artykułów jak również do obróbki zdjęć, tutaj wykadrujesz, poprawisz niedoskonałości, dodasz filtr a nawet poprawisz makijaż (oczywiście, jeśli poprawiasz zdjęcie twarzy). Porównałabym ten program troszkę do Picasa'y fajnie się tutaj tworzy kolaże.
 • Social Media Image Maker
  Działasz w Social media? Jeśli tak, to program graficzny idealny dla Ciebie. Tutaj stworzysz perfekcyjnie dopasowane pod względem rozmiaru grafiki na swoje profile społecznościowe. Począwszy od Facebooka i Twittera, przez Google+ i Flickr'a a skończywszy na YouTube, Vimeo.
 • Piktochart
  Jeśli lubisz Canve z Piktochartem też się polubisz. To taka Canva tylko, że Ikonografik. Wybierasz szablon, wklejasz ikonki uzupełniasz opisy i gotowe. Jedyne co w darmowej wersji może niektórym przeszkadzać to belka z adresem strony.
 • ImgFlip
  Lubisz memy i chciałbyś sam/sama je tworzyć a potem wykorzystywać na portalach i stronach? Nic prostszego. Z programem ImgFlip Twoje twory będą jeszcze zabawniejsze.
Mam nadzieje, że teraz Wasze wpisy będą bardziej atrakcyjne dzięki genialnym grafikom.
Udanego projektowania!

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia