wtorek, 12 stycznia 2016

Szanuj czas innych!

Długo rozważałam za i przeciw, czy  w ogóle poruszać ten temat na blogu, ale ostatnia sytuacja przeważyła. O takich rzeczach, nie można milczeć.

Praca...
Nie ważne czy na etacie, czy w domowym zaciszu. 
Każdą trzeba szanować, a czas który poświęcają inni by wykonać zlecenie jest bezcenny i nikt go nie wróci. 
O czym mowa? Już tłumaczę. Coraz częściej pojawiają się na mojej drodze osoby, które tylko czegoś żądają nic w zamian nie dając, ale do czego zmierzam. 

Pojawia się coraz więcej osób, które nie szanują czasu jaki inni przeznaczają na wykonanie dla nich zleceń. 
Do rzeczy.

Na przykładzie z przed kilku dni, by nie wyciągać starych brudów. 
Wykonuje grafiki i jakby nie patrzeć przyjmując zlecenie, poświęcam mu czas. Często nawet zarywam noce by wykonać je jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że ktoś oddaje swoje grafiki w moje ręce, ale niestety są również osoby, które w trakcie zlecenia rezygnują, oczywiście biorę to pod uwagę, ale jeśli dowiaduję się od osób trzecich czy w formie posta na Facebook'u, że ktoś już sam wykonał sobie grafiki czy zlecił jego wykonanie komuś innemu to jest po prostu świństwo.

Kurde, ja marnuje czas tworząc grafiki, który mogłabym poświęcić na inne obowiązki. A pytając czy faktycznie osoba rezygnuje, ja dostaje wiadomość,(jeśli już ktoś jest na tyle odważny by odpisać) że np. od kilku dni nowe logo już funkcjonuje, bo znajoma, znajomej, piata woda po kisielu mi zrobiła. Fajnie, że masz już logo, ale szanuj mój czas, który poświęcam by wykonać dla Ciebie grafiki jak najlepiej potrafię. Miej odwagę napisać mi wprost, rezygnuje z Twoich usług
To na prawdę nie boli... A mnie oszczędzi nerwów i czasu, którego nikt mi nie wróci.

Kochani, a czy w Waszych profesjach zdarzają się takie osoby, które nie informują o rezygnacji z Waszych usług?

Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia