niedziela, 10 stycznia 2016

WHO AM I. Możesz być kim chcesz - Recenzja

Zaczynając naukę na grafika komputerowego nie miałam pojęcia, że oprócz nauki obsługi programów graficznych, będę coraz częściej i chętniej grzebać w kodach HTML, CSS itp. Jak się okazało podstawa programowa jest zbudowana w tak dziwny sposób, że programowania mam więcej niż samej pracy przy grafikach, a co za tym idzie? Tworząc w językach kodowania, coraz częściej czuje się jak filmowy haker. Tak wiem, to śmieszne, ale widząc jak wszystko do siebie pasuje i coś tworzy czuję się jak haker. 

No dobrze, nie o tym miało być. 
Do rzeczy. Im więcej programuje tym częściej oglądam seriale i filmy o tej tematyce, przykładem jest Mr. Robot o którym już wcześniej ode mnie słyszeliście. Dlatego możecie się spodziewać coraz częściej recenzji filmowych, ale spokojnie nie tylko w tematyce komputerowej.

Dziś przygotowałam dla Was coś o moim ostatnim odkryciu niemieckiego kina. Film z 2014 roku, więc nie taki znów stary. A mowa o "WHO AM I. Możesz być kim chcesz"


WHO AM I. Niemiecka produkcja o dość intrygującym tytule. Największa niespodzianka niemieckiego kina w 2014 roku. Film jest dowodem na to, iż tematyka hakowania jest na czasie bardziej niż kiedykolwiek i na pewno ten "boom" szybko się nie skończy.

Stereotypowy nastolatek zakochany w komputerach z nieprzeciętnymi umiejętnościami. Benjamin, bo o nim mowa jest w stanie złamać każde zabezpieczenie systemów komputerowych na całym świecie. Chłopak dzięki swoim umiejętnością dołącza do grupy hakerów pod wspólnie wymyśloną nazwą CLAY. Wspólnie z trójką współtwórców grupy zaczynają śmiale działać w Internetowym świecie, obierając sobie coraz większe cele.

Film od pierwszych minut trzyma w napięciu. Na prawdę warto go obejrzeć, nawet jeśli nie jest się zainteresowany tematyką hakerów. Świetnie pokazuje, że nawet na pozór nic nie znaczący "pionek" może wprowadzić wiele zmian i... zamętu.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia