czwartek, 21 stycznia 2016

Zasady. Czy na prawdę są po to by je łamać?

Będzie trochę narzekania. Od razu zaznaczam wyraźnie "Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, nie zamierzam nikogo w tym wpisie obrazić to moje subiektywne odczucia".

Praktycznie od początku mojej przygody z blogowaniem należę do grup na Facebooku, oczywiście od początku mojej przygody z blogiem bardzo dużo się zmieniło, zmieniły się również grupy blogerskie do których należę. 
Grupy do których należę są dla kreatywnych blogerów, którzy chcą coś osiągnąć, a nie tzw. przeze mnie pseudoblogerzy którzy piszą by dostać coś za free, ale dziś nie o tym. Każda grupa ma określony regulamin, którego uczestnicy starają się przestrzegać, jeśli nie są pewni czy coś jest dozwolone w grupie po prostu pytają, ale w tych grupach coraz częściej pojawiają się osoby, który pojawiają się by wkurzyć innych i dodatkowo zawalić grupę SPAMEM. Pomimo, że każda grupa ma adminów to też są ludzie i nie oszukujmy się nie da się wszystkiego ogarnąć, nie wspominając już o tym że nikt z Nas nie ma czasu by monitorować grupę 24 godziny na dobę, dlatego w każdej grupie staramy się zwracać sobie uwagę, jeśli komuś nie zawsze świadomie zdarzy się złamać regulamin i to jest normalne, wzajemny szacunek i przestrzeganie pewnych reguł, a uwierzcie mi w takich grupach nie jest ich 100 czy więcej a zaledwie kilka dwie, może trzy. 

Dziś padło na mnie, zwróciłam uwagę za złamanie regulaminu. Osoba była nowa, nie mam nic przeciwko nowym członkom, cieszy mnie fakt, że grupy się rozrastają, ale są to grupy do których można trawić przez zapisanie się na stronie twórcy do listy, więc rozumiem, że jeśli ktoś wpisuje się do grupy z własnej woli to pierwsze co robi to czyta regulamin ze zrozumieniem i stosuje się do niego. To na prawdę nie boli.

Dlatego pytam, czy jeśli ktoś kto przestrzega regulaminu zwraca uwagę komuś, kto go łamie, to komu należy się zwrócenie uwagi? Bo szczerze się zastanawiam czy warto interweniować i pomagać utrzymywać porządek w grupie do której się należy czy mieć to głęboko w d*** i robić to samo bo i tak za zwrócenie uwagi bardziej dostanie się Tobie niż osobie, łamiącej regulamin.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia