Każdy potrzebuje resetu czyli 6 zalet odpoczynku

wtorek, lutego 23, 2016

Miniony weekend był dla mnie nie tylko czasem by w końcu pozbyć się wirusa i gorączki, ale także chwilą odpoczynku i relaksu. 10 miesięcy bez wolnego dnia było bardzo męczącym okresem tym bardziej, że w tym czasie spotkało mnie wiele nie tylko dobrych chwil.

Dlatego też przygotowałam krótką listę zalet takiego resetu. Na pewno każdy doskonale je zna, ale z doświadczenia wiem, że w wirze obowiązków często o nich zapominamy i wychodzi jak wychodzi. Po tych dwóch dniach odcięcia się od blogosfery i nie tylko. Mówię serio. Minione dni spędziłam z moim Kamilem, a komputer i telefon leżały porzucone. Owszem trochę korciło by sprawdzić Facebooka i statystyki bloga, ale słowo się rzekło weekend bez komputera i telefonu. No i udało się, odpoczęłam nie tylko fizycznie, ale i psychicznie co od razu zaskutkowało. Poniedziałek 7.30, Kamila na nogach i gotowa do działania. 

A teraz konkrety, co daje Nam taki reset?
  • Relaksując się chronisz serce
  • Zmniejszasz ryzyko złapania przeziębienia
  • Odpoczynek poprawia Naszą pamięć
  • Możesz się w końcu wyspać, nic Cię nie goni do pracy. 7-9h snu to tyle potrzebuje organizm by nabrać pozytywnej energii
  • Ekrany pogarszają Nasz wzrok, daj oczom dzień lub dwa na regeneracje
  • Mamy czas dla siebie i bliskich
Mnie wystarczyły dwa dni by powrócić do formy. Doskonale wiem jak trudne w dzisiejszych czasach jest na chwilę zatrzymać się i odpocząć, ale Nasz organizm potrzebuje takiego odpoczynku tak samo jak np. pożywienia. Jeden dzień w tygodniu to czasem zbyt dużo do osiągnięcia, ale wolny weekend raz na dwa tygodnie chyba każdy z Nas jest w stanie sobie zrobić by odpocząć?

A jak to z Wami jest, robicie sobie takie wolne dni czy bierzecie raz w roku dłuższy urlop?

Pozdrawiam


You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.