wtorek, 23 lutego 2016

Każdy potrzebuje resetu czyli 6 zalet odpoczynku

Miniony weekend był dla mnie nie tylko czasem by w końcu pozbyć się wirusa i gorączki, ale także chwilą odpoczynku i relaksu. 10 miesięcy bez wolnego dnia było bardzo męczącym okresem tym bardziej, że w tym czasie spotkało mnie wiele nie tylko dobrych chwil.

Dlatego też przygotowałam krótką listę zalet takiego resetu. Na pewno każdy doskonale je zna, ale z doświadczenia wiem, że w wirze obowiązków często o nich zapominamy i wychodzi jak wychodzi. Po tych dwóch dniach odcięcia się od blogosfery i nie tylko. Mówię serio. Minione dni spędziłam z moim Kamilem, a komputer i telefon leżały porzucone. Owszem trochę korciło by sprawdzić Facebooka i statystyki bloga, ale słowo się rzekło weekend bez komputera i telefonu. No i udało się, odpoczęłam nie tylko fizycznie, ale i psychicznie co od razu zaskutkowało. Poniedziałek 7.30, Kamila na nogach i gotowa do działania. 

A teraz konkrety, co daje Nam taki reset?
  • Relaksując się chronisz serce
  • Zmniejszasz ryzyko złapania przeziębienia
  • Odpoczynek poprawia Naszą pamięć
  • Możesz się w końcu wyspać, nic Cię nie goni do pracy. 7-9h snu to tyle potrzebuje organizm by nabrać pozytywnej energii
  • Ekrany pogarszają Nasz wzrok, daj oczom dzień lub dwa na regeneracje
  • Mamy czas dla siebie i bliskich
Mnie wystarczyły dwa dni by powrócić do formy. Doskonale wiem jak trudne w dzisiejszych czasach jest na chwilę zatrzymać się i odpocząć, ale Nasz organizm potrzebuje takiego odpoczynku tak samo jak np. pożywienia. Jeden dzień w tygodniu to czasem zbyt dużo do osiągnięcia, ale wolny weekend raz na dwa tygodnie chyba każdy z Nas jest w stanie sobie zrobić by odpocząć?

A jak to z Wami jest, robicie sobie takie wolne dni czy bierzecie raz w roku dłuższy urlop?

Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia