piątek, 26 lutego 2016

Organizacja spotkań blogerskich Kulisy cz. 1 - Spotkanie sponsorowane czy nie?


Jak wiecie już kilkukrotnie zdarzyło mi się organizować Spotkania Blogerskie, nawet teraz jestem w trakcie organizacji spotkania z okazji Dnia Kobiet. 
Widząc jak często w Facebook-owych grupach padają pytania dot. właśnie organizacji spotkań uznałam, że podzielę się tym co już sama na ten temat wiem i czego nauczyłam się podczas organizacji tych kilku spotkań blogerskich.

Coraz więcej dziewczyn rzuca się na głęboką wodę i bez żadnego przygotowania bierze się za organizację. Bardzo często spotkania wychodzą wręcz idealnie, ale nikt nie mówi głośno o problemach. 

Zaczynając organizację spotkania musimy zdecydować czy organizowana przez Nas impreza blogerska ma być sponsorowana czy będzie tylko miłym spotkaniem przy kawie dla grupki znajomych blogerów?

Podjęcie decyzji o formie spotkania wbrew pozorom nie jest takie proste. 
Musimy wziąć pod uwagę uczestników, co mam na myśli? 
Chodzi o blogi, które prowadzą, a raczej ich tematyka. Jeśli chcemy organizować spotkanie sponsorowane, blogi muszą być pod jedną kategorie np, urodowe czy wnętrzarskie by produkty otrzymane od sponsorów mogły zostać dopasowane do kategorii blogów. Np. dla blogerek kosmetycznych czy modowych współprace barterowe są czymś normalnym zaś blogerzy lifestylowi nie przepadają za recenzjami produktów, dlatego jeśli mamy w planach spotkanie ze sponsorami, musimy liczyć się z tym iż blogerzy biorący w nim udział muszą zrecenzować przynajmniej niektóre z otrzymanych na spotkaniu produktów.

Oczywiście, niektórym firmą wystarcza wpis z fotorelacją po spotkaniu gdzie, znajduje się banner sponsorski oraz otrzymane produkty. Niestety są też firmy które z góry narzucają okres w którym mają pojawić się recenzje otrzymanych produktów i to często na wszystkich blogach uczestników spotkania.

W skrócie, jeśli planujecie spotkanie, że tak powiem na większą skalę to już przed rozpoczęciem zapisów na owe spotkanie zaznaczcie wyraźnie, czy spotkanie jest sponsorowane czy chcecie się spotkać tylko na kawę w grupie znajomych blogerów. To pomoże uniknąć nieprzyjemności podczas organizacji, a uwierzcie jeśli po ogłoszeniu listy uczestników poinformujecie, że trzeba zrecenzować otrzymane na spotkaniu produkty uczestnicy mogą zacząć rezygnować bo "nie zamierzają sobie zaśmiecać bloga", choć słyszałam już na ten temat gorsze określenia.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia