piątek, 11 marca 2016

Jak samodzielnie wykonać (awaryjne) wizytówki?

Awaryjne czy nie, posiadanie małego kartonika o wymiarach 50x90 mm jest obowiązkowe. Jeśli masz w planach pojawianie się w miejscach, gdzie Twoja firma/blog mogą złapać fajną współprace to wizytówki po prostu musisz mieć. 
Nawet nie wiecie jak było mi wstyd gdy nauczyciel w szkole poprosił mnie o wizytówkę, bo jego firma chciała zawrzeć ze mną współpracę... 
Chciałam stamtąd zniknąć, gdy musiałam e-mail i adres witryny pisać na kartce wyrwanej z zeszytu, ale do rzeczy. Na samym początku wcale nie musisz mieć perfekcyjnie wykonanych i zaprojektowanych przez zawodowców, kosztujących majątek w nakładzie od 250 wzwyż wizytówek.
 Dzięki dostępnych w sieci programów online każdy bez większego wysiłku może wykonać dla siebie jakże pomocne wszystkim kartoniki z danymi firmy/bloga. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach i w kilka godzin, a nawet szybciej możemy mieć piękne wizytówki.
 • Wymiary - Wizytówki możemy mieć w rozmiarze jakim tylko chcemy, ale wymiary standardowe które zostały przyjęte to 90x50 mm lub 85x55mm
 • Projekt - Oczywiście możemy zlecić projekt wykonania zawodowcowi, ale jeśli już to robimy to druk też zlećmy jakiejś drukarni, jeśli jednak wizytówka jest Nam potrzebna tylko dla adresu witryny i maila to polecam skorzystać z darmowych programów i samodzielnie coś stworzyć to na prawdę nie jest trudne. Zarówno Picmonkey i Canva posiadają opcję rozmiaru co jest bardzo pomocne bo tworzymy już na oryginalnym rozmiarze, potem wystarczy takie pliki .jpg czy .png ułożyć np. w Paint jedna koło drugiej na kartce w formacie a4. Na kartce a4 mieści się 9 lub 10 wizytówek w rozmiarze 90x50 mm, w zależności od ułożenia (pionowe lub poziome). Zapisz i drukuj.
  Gotowe!
 • Kolorystyka - Należy pamiętać by wizytówki i strona uzupełniały się. Nie można wykonać czerwonych wizytówek jeśli nigdzie na stronie czy Social Mediach kolor nie został użyty. To pewnego rodzaju strzał w kolano, bo wizytówka ma naprowadzić potencjalnego klienta/współpracownika że wizytówka i strona to jedno.
 • Informacje na wizytówce - Nasz kartonik powinien zawierać tylko najważniejsze informacje, doskonale wiem, że fajna wizytówka przyciąga oko, ale jeśli jednocześnie odwraca uwagę od najważniejszych informacji to projekt jest do kosza
 • Własna domena na plus - Może się to wydać dziwne lub śmieszne, ale większe firmy dużą uwagę zwracają czy strona jest na własnej domenie. Znane marki o wiele chętniej współpracują z blogami posiadającymi własną domenę, bo wiedzą, że autor wkłada w bloga trochę więcej.
Wiemy już o czym powinniśmy pamiętać samodzielnie tworząc wizytówki, a teraz przejdźmy do tworzenia.
Do wykonania wizytówek będziesz potrzebować:
 • Projekt wizytówki (czyt. wyżej)
 • Grubszy papier np. z fakturą o minimalnej fakturze 250 g/m2 jedna kartka około złotówki, ja zapłaciłam za jedną 0.80 gr
 • Nożyk do tapet lub nożyczki, w przypadku użycia nożyka warto zaopatrzyć się w długą linijkę minimum 30 cm
 • Dobra drukarka lub punkt druku z pendrive'a, moja drukarka nie dała rady, więc udałam się do najbliższego punktu ksero, wydruk kolorowy za jedną stronę a4 to około 2 zł, ja zapłaciłam 1,50 zł
Mamy wszystko projekt wydrukowany, więc do dzieła. Moje awaryjne wizytówki, tak awaryjne bo zawodowych brakło, a spotkanie bloggerek już jutro prezentują się tak. 
Jestem grafikiem, więc moja wizytówka nie została stworzona w żadnym z darmowych programów, a w Illustatorze, ale uwierzcie w programach graficznych online można stworzyć cuda. Wizytówka awaryjna i jednostronna, a podoba mi się bardziej niż oficjalna, którą projektowałam do druku w o wiele większym nakładzie.

Jeśli tworzyliście samodzielnie wizytówki, wklejajcie w komentarzach chętnie zobaczę co pięknego stworzyliście.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia