Jak samodzielnie wykonać (awaryjne) wizytówki?

piątek, marca 11, 2016

Awaryjne czy nie, posiadanie małego kartonika o wymiarach 50x90 mm jest obowiązkowe. Jeśli masz w planach pojawianie się w miejscach, gdzie Twoja firma/blog mogą złapać fajną współprace to wizytówki po prostu musisz mieć. 
Nawet nie wiecie jak było mi wstyd gdy nauczyciel w szkole poprosił mnie o wizytówkę, bo jego firma chciała zawrzeć ze mną współpracę... 
Chciałam stamtąd zniknąć, gdy musiałam e-mail i adres witryny pisać na kartce wyrwanej z zeszytu, ale do rzeczy. Na samym początku wcale nie musisz mieć perfekcyjnie wykonanych i zaprojektowanych przez zawodowców, kosztujących majątek w nakładzie od 250 wzwyż wizytówek.
 Dzięki dostępnych w sieci programów online każdy bez większego wysiłku może wykonać dla siebie jakże pomocne wszystkim kartoniki z danymi firmy/bloga. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach i w kilka godzin, a nawet szybciej możemy mieć piękne wizytówki.
 • Wymiary - Wizytówki możemy mieć w rozmiarze jakim tylko chcemy, ale wymiary standardowe które zostały przyjęte to 90x50 mm lub 85x55mm
 • Projekt - Oczywiście możemy zlecić projekt wykonania zawodowcowi, ale jeśli już to robimy to druk też zlećmy jakiejś drukarni, jeśli jednak wizytówka jest Nam potrzebna tylko dla adresu witryny i maila to polecam skorzystać z darmowych programów i samodzielnie coś stworzyć to na prawdę nie jest trudne. Zarówno Picmonkey i Canva posiadają opcję rozmiaru co jest bardzo pomocne bo tworzymy już na oryginalnym rozmiarze, potem wystarczy takie pliki .jpg czy .png ułożyć np. w Paint jedna koło drugiej na kartce w formacie a4. Na kartce a4 mieści się 9 lub 10 wizytówek w rozmiarze 90x50 mm, w zależności od ułożenia (pionowe lub poziome). Zapisz i drukuj.
  Gotowe!
 • Kolorystyka - Należy pamiętać by wizytówki i strona uzupełniały się. Nie można wykonać czerwonych wizytówek jeśli nigdzie na stronie czy Social Mediach kolor nie został użyty. To pewnego rodzaju strzał w kolano, bo wizytówka ma naprowadzić potencjalnego klienta/współpracownika że wizytówka i strona to jedno.
 • Informacje na wizytówce - Nasz kartonik powinien zawierać tylko najważniejsze informacje, doskonale wiem, że fajna wizytówka przyciąga oko, ale jeśli jednocześnie odwraca uwagę od najważniejszych informacji to projekt jest do kosza
 • Własna domena na plus - Może się to wydać dziwne lub śmieszne, ale większe firmy dużą uwagę zwracają czy strona jest na własnej domenie. Znane marki o wiele chętniej współpracują z blogami posiadającymi własną domenę, bo wiedzą, że autor wkłada w bloga trochę więcej.
Wiemy już o czym powinniśmy pamiętać samodzielnie tworząc wizytówki, a teraz przejdźmy do tworzenia.
Do wykonania wizytówek będziesz potrzebować:
 • Projekt wizytówki (czyt. wyżej)
 • Grubszy papier np. z fakturą o minimalnej fakturze 250 g/m2 jedna kartka około złotówki, ja zapłaciłam za jedną 0.80 gr
 • Nożyk do tapet lub nożyczki, w przypadku użycia nożyka warto zaopatrzyć się w długą linijkę minimum 30 cm
 • Dobra drukarka lub punkt druku z pendrive'a, moja drukarka nie dała rady, więc udałam się do najbliższego punktu ksero, wydruk kolorowy za jedną stronę a4 to około 2 zł, ja zapłaciłam 1,50 zł
Mamy wszystko projekt wydrukowany, więc do dzieła. Moje awaryjne wizytówki, tak awaryjne bo zawodowych brakło, a spotkanie bloggerek już jutro prezentują się tak. 
Jestem grafikiem, więc moja wizytówka nie została stworzona w żadnym z darmowych programów, a w Illustatorze, ale uwierzcie w programach graficznych online można stworzyć cuda. Wizytówka awaryjna i jednostronna, a podoba mi się bardziej niż oficjalna, którą projektowałam do druku w o wiele większym nakładzie.

Jeśli tworzyliście samodzielnie wizytówki, wklejajcie w komentarzach chętnie zobaczę co pięknego stworzyliście.

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.