środa, 9 marca 2016

Organizacja spotkań blogerskich Kulisy cz. 3 - Jak wybrać lokal na spotkanie?

Wybór miejsca spotkania może wydawać się błahostką, co często jest mylące. Większość osób wybierając lokal na spotkania blogerskie bierze pod uwagę tylko jeden aspekt "Tam byłam i mi się podobało". Takie podejście do sprawy to ogromny błąd.

Organizując spotkanie blogerskie sponsorowane czy nie musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów o których organizatorzy często zapominają.

Wiadomą sprawą jest, że rezerwacja lokalu powinna być jedną z pierwszych rzeczy o których myślimy podczas organizacji, tym bardziej jeśli spotkanie organizowane jest w jakieś święto typu Dzień Kobiet (to najczęstszy powód organizacji takich spotkań, terminy zbliżone temu dniu są często oblegane i trudno znaleźć lokal, który zrobi Nam rezerwacje, bo po prostu nie będzie mu się to opłacało) wtedy znalezienie lokalu i rezerwacja graniczy z cudem.
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lokalu?
  • Lokalizacja - Ważne jest by lokal znajdował się jak najbliżej ścisłego centrum miasta w którym jest organizowane. Uczestnicy spotkań nie zawsze są mieszkańcami miasta w którym jest spotkanie, dlatego jest to tak ważne jest by lokal był w jego centrum to ułatwi znalezienie przez przyjezdnych.
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych - Bardzo wielu niepełnosprawnych blogerów nawet nie chce wysyłać zgłoszeń na takie spotkania, ponieważ organizatorzy często zapominają o zapewnieniu udogodnień dla niepełnosprawnych. Winda czy ruchoma taśma to tak niewiele, a może pomóc.
  • Wielkość lokalu - Niby oczywiste, bo przecież nie zorganizujemy spotkania w którym jest tak mało miejsca, że jeśli przyjdzie więcej klientów to dla uczestników braknie miejsca. Raz miałam sytuację, gdy spotkanie organizowane było w kameralnej kawiarni i dziewczyny czuły się nieswojo podczas prezentacji kosmetycznych, przy innych klientach, którzy wręcz siedzieli na Nas.
  • Możliwość oddzielenia uczestników od pozostałych gości - Jeśli spotkanie jest tylko przyjacielską kawą w grupie znajomych to nie ma takie potrzeby, ale gdy w harmonogramie spotkania mamy przewidziane prezentacje, warsztaty/szkolenia/ czy pokazy np. makijażu to ważna rzecz. Fajnie, jeśli lokal w którym planowane jest spotkanie ma np. osobną mniejszą salę lub osobne piętro. Takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla uczestników, ale również dla gości lokalu. Nie przeszkadzamy sobie nawzajem, klienci mogą w spokoju rozkoszować się chwilą, a uczestnikom nikt nie przeszkadza.
  • Miejsce na upominki - Dobrze by lokal był przestronny. Jeśli spotkanie jest sponsorowane, dobrze by było miejsce na położenie rzeczy dla uczestników. Nikt nie lubi skakać przez torby by się nie potknąć o coś.
  • Menu - Tak to też jest ważne, nie można wybrać lokalu gdzie jest np. tylko wegetariańska kuchnia. Każdy ma swoje upodobania kulinarne, dlatego warto zapytać o nie uczestników spotkania.
Podsumowanie:
By wybrać odpowiedni lokal nie należy sugerować się tylko tym, "Byłam/Byłem tam i podobało mi się". Lokal rezerwujemy, jeśli to możliwe, (czasem wystarczy tylko poinformować właściciela o takim spotkaniu, musi wiedzieć, że na raz pojawi się więcej osób), w ścisłym centrum miasta w którym organizowane jest spotkanie. Miejscówka nie może być za mała. Ważne by było miejsce na rzeczy dla uczestników, jeśli spotkanie jest sponsorowane. Jeśli wybieramy jakiś lokal spytajmy na początku czy jest możliwość oddzielenia od pozostałych gości. Jeśli wszystko powyższe jest na tak, sprawdźcie menu niech będzie różnorodne by każdy uczestnik znalazł w nim coś dla siebie.
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia