wtorek, 15 marca 2016

Portal Gier Online "Poki" - Moje spostrzeżenia


Zakładając tego bloga zarzekałam się, że nie będę poruszać tematów parentingowych. Wszystko się zmieniło, gdy ciocia została opiekunką czwórki brzdąców. Odkąd jestem w związku zaczęłam coraz częściej przebywać z dziećmi brata mojego K. Co dziwne, polubiłam te popołudnia z dzieciakami. Co za tym idzie biorę za nie odpowiedzialność i muszę wymyślać przeróżne zajęcia by je czymś zająć, w przeciwnym razie rozniosą dom.
Doskonale wiem, że mogą polecieć hejty przez to co zaraz napiszę, ale jak zawsze biorę to na klatę. „Pozwalam dzieciakom grać w gry online.” Niestety gdy są pod moją opieką zdarzają się sytuację, gdy muszę zająć się zleceniem. Wtedy przychodzi do głowy myśl: Czym mogłyby się zająć by nie zrobiły sobie krzywdy i nie rozniosły domu? Na pewno już domyślacie się co wtedy robią. Dokładnie tak włączam im serwis gier edukacyjnych Poki.

Dlaczego Poki, przecież jest masa innych stron z grami online?
Poki to wydawca wieloplatformowych gier, z których korzysta ponad 30 milionów użytkowników z całego świata. Na portalu znajdziemy tysiące specjalnie wyselekcjonowanych gier online, w które możesz grać na swoim telefonie, tablecie lub na komputerze. Ściśle współpracują z osobami programującymi gry oraz wewnętrznym studiem gier, aby zawsze zapewnić najnowsze darmowe gry online.

Misją Poki jest zostać największym internetowym placem zabaw dla dzieci w każdym wieku.
Mikołaj i Weronika, bo nimi opiekuję się częściej niż pozostałą dwójką, nie zawsze wybierają gry z kategorii, której powinni. Młody chce strzelanki albo sport a Weronika wszystko co różowe, dlatego by uniknąć wojny pt.: „W co gramy?” To ciocia ma władzę, nad kategorią gier, dlatego przygotowałam kilka propozycji, które znalazłam i razem z dzieciakami wspólnie przetestowałam z Naszej ulubionej kategorii dostępnej na Portalu Poki, czyli gry o charakterze łamigłówkowym

Dlaczego właśnie gry logiczne?
Dzięki łamigłówkom dzieciaki mają możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym czyli sprawdzenia swojej wiedzy. Gry są nie tylko łatwe, ale przede wszystkim dopasowane do wieku graczy. Zarówno młodzi jak i bardziej doświadczeni gracze staną przed wyzwaniami, które maksymalnie sprawdzą ich możliwości!

Kilka propozycji gier logicznych:
W głowie się nie mieści:

Zadbaj o każde wspomnienie, które powstanie w Kwaterze Głównej! W grze W Głowie Się Nie Mieści: Chmurki z Myślami twoim zadaniem jest na każdym poziomie usuwać wspomnienia. Tak jak w grze strzelanie do bąbelków, możesz odbijać elementy od ścian, aby ustawić idealny kąt. Nie zostaw za sobą żadnych wspomnień!

Układanka ze śliczną księżniczką:

Rozwiązuj zagadki słowne z zabawnymi motywami! W grze Układanka ze Śliczną Księżniczką znajdziesz 9 kategorii, takich jak wróżki, kwiaty czy zwierzęta. Twoim celem jest znaleźć każdy przedmiot na liście zanim upłynie czas. Słowa można układać normalnie lub wspak, w rzędach i kolumnach!

Trening mózgu:

Ulepsz swoją pamięć, szybkość reakcji, logiczne myślenie i koncentrację! W grze Trening Mózgu w każdej kategorii znajdziesz wiele różnych gier. Graj w gry pamięciowe, takie jak Pattern Tap i Same Symbol i poruszaj się szybko w grach Arrow Swipe i Fast Click. Rozwijaj swoje umiejętności sortowania, dopasowywania i liczenia!

Kochani rodzice, ciocie, wujkowie, dziadkowie i wszyscy opiekunowie nie każda styczność pociechy z komputerem, telefonem czy tabletem jest dla dziecka drogą do zagłady. Wiele gier edukacyjnych dostępnych w sieci może nie tylko pomóc przy treningu umysłowym dziecka, ale również może Wam dać chwilę wytchnienia, dlatego zachęcam jako ciocia czwórki brzdąców. Wszystko można tylko trzeba pamiętać o umiarze.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia