Portal Gier Online "Poki" - Moje spostrzeżenia

wtorek, marca 15, 2016


Zakładając tego bloga zarzekałam się, że nie będę poruszać tematów parentingowych. Wszystko się zmieniło, gdy ciocia została opiekunką czwórki brzdąców. Odkąd jestem w związku zaczęłam coraz częściej przebywać z dziećmi brata mojego K. Co dziwne, polubiłam te popołudnia z dzieciakami. Co za tym idzie biorę za nie odpowiedzialność i muszę wymyślać przeróżne zajęcia by je czymś zająć, w przeciwnym razie rozniosą dom.
Doskonale wiem, że mogą polecieć hejty przez to co zaraz napiszę, ale jak zawsze biorę to na klatę. „Pozwalam dzieciakom grać w gry online.” Niestety gdy są pod moją opieką zdarzają się sytuację, gdy muszę zająć się zleceniem. Wtedy przychodzi do głowy myśl: Czym mogłyby się zająć by nie zrobiły sobie krzywdy i nie rozniosły domu? Na pewno już domyślacie się co wtedy robią. Dokładnie tak włączam im serwis gier edukacyjnych Poki.

Dlaczego Poki, przecież jest masa innych stron z grami online?
Poki to wydawca wieloplatformowych gier, z których korzysta ponad 30 milionów użytkowników z całego świata. Na portalu znajdziemy tysiące specjalnie wyselekcjonowanych gier online, w które możesz grać na swoim telefonie, tablecie lub na komputerze. Ściśle współpracują z osobami programującymi gry oraz wewnętrznym studiem gier, aby zawsze zapewnić najnowsze darmowe gry online.

Misją Poki jest zostać największym internetowym placem zabaw dla dzieci w każdym wieku.
Mikołaj i Weronika, bo nimi opiekuję się częściej niż pozostałą dwójką, nie zawsze wybierają gry z kategorii, której powinni. Młody chce strzelanki albo sport a Weronika wszystko co różowe, dlatego by uniknąć wojny pt.: „W co gramy?” To ciocia ma władzę, nad kategorią gier, dlatego przygotowałam kilka propozycji, które znalazłam i razem z dzieciakami wspólnie przetestowałam z Naszej ulubionej kategorii dostępnej na Portalu Poki, czyli gry o charakterze łamigłówkowym

Dlaczego właśnie gry logiczne?
Dzięki łamigłówkom dzieciaki mają możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym czyli sprawdzenia swojej wiedzy. Gry są nie tylko łatwe, ale przede wszystkim dopasowane do wieku graczy. Zarówno młodzi jak i bardziej doświadczeni gracze staną przed wyzwaniami, które maksymalnie sprawdzą ich możliwości!

Kilka propozycji gier logicznych:
W głowie się nie mieści:

Zadbaj o każde wspomnienie, które powstanie w Kwaterze Głównej! W grze W Głowie Się Nie Mieści: Chmurki z Myślami twoim zadaniem jest na każdym poziomie usuwać wspomnienia. Tak jak w grze strzelanie do bąbelków, możesz odbijać elementy od ścian, aby ustawić idealny kąt. Nie zostaw za sobą żadnych wspomnień!

Układanka ze śliczną księżniczką:

Rozwiązuj zagadki słowne z zabawnymi motywami! W grze Układanka ze Śliczną Księżniczką znajdziesz 9 kategorii, takich jak wróżki, kwiaty czy zwierzęta. Twoim celem jest znaleźć każdy przedmiot na liście zanim upłynie czas. Słowa można układać normalnie lub wspak, w rzędach i kolumnach!

Trening mózgu:

Ulepsz swoją pamięć, szybkość reakcji, logiczne myślenie i koncentrację! W grze Trening Mózgu w każdej kategorii znajdziesz wiele różnych gier. Graj w gry pamięciowe, takie jak Pattern Tap i Same Symbol i poruszaj się szybko w grach Arrow Swipe i Fast Click. Rozwijaj swoje umiejętności sortowania, dopasowywania i liczenia!

Kochani rodzice, ciocie, wujkowie, dziadkowie i wszyscy opiekunowie nie każda styczność pociechy z komputerem, telefonem czy tabletem jest dla dziecka drogą do zagłady. Wiele gier edukacyjnych dostępnych w sieci może nie tylko pomóc przy treningu umysłowym dziecka, ale również może Wam dać chwilę wytchnienia, dlatego zachęcam jako ciocia czwórki brzdąców. Wszystko można tylko trzeba pamiętać o umiarze.

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.