A może po znajomości zapłacisz więcej?

czwartek, kwietnia 21, 2016


Chyba każda osoba prowadząca mały biznes czy freelancerzy choć raz spotkali się z tzw. Klientem z polecenia, bo znajomy znajomego polecił to może i ja będę zadowolony z usług. Fajnie, że zadowolone osoby polecają Nasze usługi, ale coraz częściej spotykam się z czymś takim jak „Po znajomości, może policzy mi taniej.”.


Prawie połowa osób z polecania, które kontaktują się ze mną w sprawie usług na wstępie mocno zaznaczają: „Poleciła mi Panią, znajoma…”.  Nie mówię, że nie lubię gdy zadowolona klient mnie poleca, wręcz przeciwnie. Naprawdę bardzo mi miło, że klient, który kiedyś u mnie był „przyprowadza” mi kolejnych klientów, ale gdy w drugim zdaniu potencjalnego zleceniodawcy czytam: „… może skoro wykona Pani zlecenie z polecenia, tzn. po znajomości to policzy mi Pani mniej za usługę?”. 

No kurde… A może po znajomości klient zapłaci więcej? 

Ja rozumiem, że duże firmy uczą klienta, że jeśli zostanie z Nami na dłużej to otrzyma rabat, czy zniżkę, ale małe firmy, freelancerzy, wszyscy pracujący na własny rachunek nie mogą sobie pozwolić na zniżkę dla klienta z polecenia. Dlaczego? Bo podatki są coraz wyższe, konkurencja coraz silniejsza, a to niestety może prowadzić do upadłości działalności.

I tutaj pytanie do Was kochani.
Jak delikatnie wytłumaczyć potencjalnemu klientowi, że nie możemy mu policzyć mniej, bo nie będziemy mieć za co zapłacić rachunków?

Pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.