piątek, 8 lipca 2016

Czy na prawdę Disqus jest tak nielubiany?

Kilka dni temu na Facebooku otrzymałam sygnał od jednego z czytelników iż zostawienie u mnie komentarza jest wręcz nie możliwe, ponieważ mam zainstalowany jakiś dziwny system, który wymusza logowanie. O jaki system chodzi? Oczywiście mowa o Disqus, czyli systemie coraz częściej wybieranym przez blogerów. Choć Disqus jest dla mnie wygodny pod wieloma względami (o tym później) to jednak ten "sygnał" zmusił mnie do przemyśleń czy faktycznie Disqus jest jednym z najbardziej nielubianych systemów komentowania na blogach?

Dla nie wtajemniczonych, na tym blogu zainstalowany jest Disqus (zaraz wyjaśnię Wam dlaczego  z pośród wielu opcji wybrałam właśnie ten system). 

Popytałam i osoby opowiadające się, że nie lubią Disqus argumentują swoją odpowiedź zawsze tak samo... "...bo wymusza on na mnie podanie danych i założenie konta...", może i tak działa, ale prawie każdy system komentujący wymaga od Nas posiadanie konta. Systemy podłączone z portalami takimi jak Facebook czy Twitter wymuszają wyrażenie zgody na publikację wpisów co za tym idzie? Musimy dać dostęp do danych na tych kontach. To samo jest z systemem Google+, nawet systemy blogowe na bloggerze i WP wymagają chociażby NAZWĘ i ADRES E-MAIL, dlatego nie do końca rozumiem dlaczego to właśnie Disqus ma tak złą sławę, by to zmienić opowiem Wam trochę o jego zaletach (nie tylko z mojego punktu widzenia).

Oto dlaczego wybrałam Disqus:
  • Dzięki obowiązkowi posiadania konta lub chociażby podania adresu e-mail (tak, kochani jest opcja komentuj jako gość), Disqus działa trochę jak narzędzie antyspamowe, widzę to po swoim blogu. Odkąd zainstalowałam D. nie dostaje komentarzy typu "fajny wpis/blog zapraszam do mnie" czy "Kom za kom/ obs za obs". 
  • Otrzymuje powiadomienia drogą mejlową o każdym nowym komentarzu, co za tym idzie? Mam o wiele lepszy kontakt z czytelnikami.
  • Wywiązują się dyskusję między czytelnikami,
  • By osoba odwiedzająca mogła skomentować wpis wcale nie musi posiadać konta, wystarczy konto na którymś z podanych portali społecznościowych lub komentowanie jako gość (wtedy wystarczy tylko e-mail),
A teraz kochani pytam Was czy na prawdę tak bardzo nie lubicie Disqus 'a? A może to tylko przez niewiedzę jak z niego korzystać?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia