środa, 20 lipca 2016

Dlaczego warto wykupić własną domenę?

Kilka dni temu wspominałam Wam o współczynniku Trust Flow, dlatego idąc w tym kierunku, dziś słów kilka na temat własnej domeny. Dlaczego warto wydać te kilkadziesiąt złoty rocznie (około 10 zł za pierwszy rok, za przedłużenie każdego kolejnego roku około 50 zł).

W blogosferze jestem długo i przyznaje się bez bicia. Długo zajęło mi podjęcie decyzji o odcięciu się od końcówki blogspot. Jednak po roku "na swoim" uważam, że była to świetna decyzja. Żałuje tylko jednego, dlaczego tak długo mi to zajęło. 


Nie zależnie od tego czy prowadzona przez Nas strona w sieci jest prywatna czy firmowa, warto w nią inwestować. Nie tylko czas, ale także pieniądze. Ciekawi dlaczego warto zainwestować we własną domenę? Jeśli, tak zapraszam do lektury.

Zalety własnej domeny.
  • Najważniejsza zaleta własny, niepowtarzalny adres w sieci. Podając komuś adres o wiele szybciej podać wtrampkachdocelu.pl niż wtrampkachdocelu.blogspot.com. W każdej chwili możesz przenieść się na inną platformę nie tracąc przez to czytelników. Oczywiście przy przenoszeniu się między platformami możesz informować o tym w osobnych wpisach, ale nie masz 100% pewności, że taki wpis trafi do każdego stałego czytelnika, a mając własną domenę nie musisz się tym martwić;
  • Mają własną domenę za którą płacisz mobilizujesz się do systematycznego pisania. Uwierz lub nie, ale mając świadomość, że dokładasz do bloga chętniej siadasz do nowego wpisu. Tak samo jest podczas treningów, gdy wykupić karnet na basen czy siłownie masz większą mobilizację do ćwiczeń niż w przypadku gdy obiecujesz sobie (kolejny raz), że od poniedziałku zaczynasz biegać. Zasada jest prosta jeśli za coś płacimy, bardziej to doceniamy;
  • Doskonale wiem, że nie każdy prowadzi bloga w celach zarobkowych, ale mając własną domenę pokazujesz potencjalnym klientom, że bardziej Ci zależy, a to jest równe z tym, że jesteś atrakcyjniejszy dla przyszłych reklamodawców;
  • Twoje miejsce w sieci jest bezpieczne tzn. prowadząc bloga po pewnym czasie zyskasz jakąś tam popularność, co za tym idzie mogą pojawiać się nieprzyjemne sytuację dot. podkradania treści. W skrócie kupując domenę ubezpieczasz się, bo nikt Ci nie podkupi domeny i nie będzie czerpał korzyści z Twojej pracy.
Wady własnej domeny.
Znalazłam jedną. Musimy pilnować by Nasz adres nie wygasł. Pamiętajcie po wykupieniu domeny zapiszcie sobie dokładną datę. Owszem niektórzy usługodawcy przypominają o przedłużeniu domeny, ale warto sobie zapisać w kalendarzu, a najlepiej na kartce i przypiąć w widocznym miejscu.
Prowadząc bloga na jakiejkolwiek platformie warto pomyśleć Nad własną domeną. Jeśli myślicie o blogowaniu poważnie, a nie tylko dla przysłowiowych gifów to warto w nią zainwestować.
Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia