środa, 17 sierpnia 2016

Chcesz prowadzić vloga? Oto 5 gadżetów, które Ci w tym pomogą

Od jakiegoś czasu coraz częściej myślę o prowadzeniu Vloga, co za tym idzie szukam informacji, czytam poradniki itd. co muszę mieć by ten videoblog miał ręce i nogi. Skąd takie myśli, by zacząć nagrywać, skoro od lat piszę? Odpowiedź jest prosta. Społeczność jest coraz bardziej leniwa (nikogo nie chce obrażać, ale tak jest, jeśli tekst jest zbyt długi mało odbiorców dociera do końca), więc zaczęłam myśleć co zrobić by moje treści trafiały do jeszcze większej ilości osób. No i jest jakiś tam pomysł na vloga, ale dziś nie o tym.

Czym jest Vlog?

Gdyby znalazł się ktoś, kto nie wie co to jest Vlog. Vlog to nic innego jak filmowa wersja bloga czyli VideoBlog. Jak wspomniałam wcześniej mamy coraz bardziej leniwe społeczeństwo, dlatego też vlogi w tak krótkim czasie zyskały na popularności, dlaczego? A no dlatego, że wymagają mniej od odbiorcy, bo ten tak jak jest to w przypadku blogów nie musi przedzierać się przez morze tekstu, tylko odpala filmik i ogląda.

Vlogerów każdego dnia przybywa, chcesz do nich dołączyć? Oto 5 gadżetów, które na pewno Ci się przydadzą.


Kamera cyfrowa.
No tak. Przecież to oczywiste, bez kamery nie ma vloga, bo przecież film trzeba nagrać by puścić go w świat. Jasne możesz nagrywać na razie tym co masz. W końcu każdy smartfon i laptop ma wbudowaną kamerkę, ale jakość nie będzie najlepsza. A słaba jakość filmów daję znak odbiorcy, że Ci nie zależy. Z biegiem czasu vlog zyska na popularności i będziesz mógł/mogła zainwestować w lepszy sprzęt, ale ważne by na początek zainwestować w sprzęt nagrywający w HD. Wtedy będziesz mieć pewność, że na filmie będzie widać wszystko wyraźnie, a nie tylko jakieś piksele.

Statyw.
Ten przydaje się nie tylko do nagrywania, ale także do wykonywania zdjęć na bloga. Pamiętaj jednak by nie brać pierwszego lepszego i stałego statywu. O wiele lepiej wybrać statyw z ruchowymi mackami, wtedy nie zależnie od miejsca możesz przymocować statyw i nagrywać. Statyw wbrew pozorom nie może być też zbyt lekki, gdyż będzie się ruszał, a to uniemożliwi złapanie ostrości.

Mikrofon kwadratowy.
Krótko mówiąc ma to być mikrofon np. na klips do przypięcia przy kołnierzyku. Biegając po mieście, czy nawet kręcąc w domowym zaciszu unikniemy szumów i dźwięk będzie dobry i wyraźny.

Laptop do obróbki.
No niestety nagrany film też trzeba przygotować do publikacji. Wrzucić wstęp tzw. intro, wyciąć wpadki, dłuższe momenty ciszy itp. Laptop nie musi kosztować majątku, ale warto zainwestować by praca na nim była przyjemnością, a nie nieprzyjemnym obowiązkiem.

Powerbank.
Niezależnie czy nakręcamy vloga telefonem czy kamerą cyfrową, warto mieć przy sobie dodatkową energie. Powerbank powinien mieć około 10000 mAh. Często vlogerzy wrzucają do sieci relacje ze spotkań czy konwentów, a takie wydarzania często trwają dłużej niż podstawowy stan baterii.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia