Pokémon GO powrót do czasów dzieciństwa

czwartek, sierpnia 04, 2016

Prawie miesiąc po premierze Pokemon Go w Polsce, każdego dnia gra zyskuje zwolenników, ale i przeciwników. Niestety taka jest prawda, czy się to komuś podoba czy nie. Prawie każdego dnia słyszy się o sytuacjach zagrożenia życia przez ową aplikację na smartfony, ale czy na prawdę gra "zmuszająca" do wyjścia z domu może być tak groźna? 

Sama rzadko gram w gry online, ale odkąd pojawiła się gra przypominająca czasy dzieciństwo mocno się w nią wkręciłam i dosłownie biegam po całym mieście w poszukiwaniu kolejnych pokemonów. Śmiejcie się, ale przez te polowania zaczęłam tracić zbędne kilogramy, więc gra nie jest tak zła jak o niej mówią.


No dobrze, ale od początku. 6 lipca br. na smartfony z systemem Android oraz IOS pojawiła się długo wyczekiwana gra fabularna czyli wspomniana wcześniej Pokémon GO. Dla nie wtajemniczonych. Pokémon Go jest darmową grą miejską należącą do gatunku gier fabularnych, korzystającą z technologii rzeczywistości rozszerzonej, stworzona przez firmę Niantic.

Wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, ważne jednak by pamiętać o umiarze. Tak samo jest w tym przypadku. Pokémon Go jest pierwszą od wielu lat grą, która dosłownie wymusza na graczu (trenerze) wyjście z domu. Super sprawa! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Żyjemy w czasach, gdy coraz większy procent ludzi, a przede wszystkim dzieci boryka się z dużą nadwagą. Jak z tym walczyć, skoro na każdym kuszą fast foody, a dzieciaki zamiast pojeździć na rowerze czy zagrać w piłkę siadają do komputera. 

Choć gra ma jeszcze sporo rzeczy, które twórcy na bieżąco starają się naprawiać to już można powiedzieć, że gra osiągnęła sukces i nie mam tutaj na myśli korzyści finansowych dla Niantic, tylko to o czym mało kto mówi tzn. by zostać mistrzem Pokemon i złapać je wszystkie trzeba podnieść tyłek z przed komputera i wyjść z domu. Kurde od czasu gry Ingress (Ingress – gra z gatunku MMO w systemie rzeczywistości rozszerzonej. Producentem gry jest start-up Google – Niantic Labs.) nikomu nie udało się stworzyć gry, która zmusza do wysiłku fizycznego.

Ja swoje trzy grosze na temat gry Pokémon GO dorzuciłam, a jak Wy co o niej sądzicie? Gracie? Jesteście trenerami?

Pozdrawiam 


You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.