czwartek, 4 sierpnia 2016

Pokémon GO powrót do czasów dzieciństwa

Prawie miesiąc po premierze Pokemon Go w Polsce, każdego dnia gra zyskuje zwolenników, ale i przeciwników. Niestety taka jest prawda, czy się to komuś podoba czy nie. Prawie każdego dnia słyszy się o sytuacjach zagrożenia życia przez ową aplikację na smartfony, ale czy na prawdę gra "zmuszająca" do wyjścia z domu może być tak groźna? 

Sama rzadko gram w gry online, ale odkąd pojawiła się gra przypominająca czasy dzieciństwo mocno się w nią wkręciłam i dosłownie biegam po całym mieście w poszukiwaniu kolejnych pokemonów. Śmiejcie się, ale przez te polowania zaczęłam tracić zbędne kilogramy, więc gra nie jest tak zła jak o niej mówią.


No dobrze, ale od początku. 6 lipca br. na smartfony z systemem Android oraz IOS pojawiła się długo wyczekiwana gra fabularna czyli wspomniana wcześniej Pokémon GO. Dla nie wtajemniczonych. Pokémon Go jest darmową grą miejską należącą do gatunku gier fabularnych, korzystającą z technologii rzeczywistości rozszerzonej, stworzona przez firmę Niantic.

Wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, ważne jednak by pamiętać o umiarze. Tak samo jest w tym przypadku. Pokémon Go jest pierwszą od wielu lat grą, która dosłownie wymusza na graczu (trenerze) wyjście z domu. Super sprawa! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Żyjemy w czasach, gdy coraz większy procent ludzi, a przede wszystkim dzieci boryka się z dużą nadwagą. Jak z tym walczyć, skoro na każdym kuszą fast foody, a dzieciaki zamiast pojeździć na rowerze czy zagrać w piłkę siadają do komputera. 

Choć gra ma jeszcze sporo rzeczy, które twórcy na bieżąco starają się naprawiać to już można powiedzieć, że gra osiągnęła sukces i nie mam tutaj na myśli korzyści finansowych dla Niantic, tylko to o czym mało kto mówi tzn. by zostać mistrzem Pokemon i złapać je wszystkie trzeba podnieść tyłek z przed komputera i wyjść z domu. Kurde od czasu gry Ingress (Ingress – gra z gatunku MMO w systemie rzeczywistości rozszerzonej. Producentem gry jest start-up Google – Niantic Labs.) nikomu nie udało się stworzyć gry, która zmusza do wysiłku fizycznego.

Ja swoje trzy grosze na temat gry Pokémon GO dorzuciłam, a jak Wy co o niej sądzicie? Gracie? Jesteście trenerami?

Pozdrawiam 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia