czwartek, 8 września 2016

"Daj Włos!" Jeśli możesz oddaj cząstkę siebie... To nie boli.

Nie raz słyszałam o akcji "Daj Włos" jednak nigdy się tym nie interesowałam, wielokrotnie ścinałam włosy, ale nigdy nie oddałam ich potrzebujących, a tych w Polsce każdego dnia przybywa. Sama jeszcze zapuszczam włosy by oddać do Fundacji Rak'n Roll, dlatego też dziś nie o moich włosach a o akcji.
Mając w rodzinie osobę chorą na nowotwór zaczynasz myśleć nie tylko jak jej pomóc, ale także jak możesz pomóc innym przechodzącym przez to samo. Od 18 roku życia niestety z przerwami, oddaje honorowo krew, myślę także o zostaniu dawcą szpiku i narządów (po mojej śmierci). Dla mnie to mało. Zaczęłam więc szukać sposobu jak Za Życia Podarować Komuś Cząstkę Siebie. Tak oto pojawiła się w głowie myśl o przekazaniu moich włosów na peruki dla potrzebujących. Potrzebuje kilku miesięcy, by móc oddać minimum 25 cm i nie zostać z bobem na głowie. Dlatego też by nie marnować czasu powstaje właśnie ten post, który może kogoś zachęci nie tyle do oddania swoich włosów, ale do rozpowszechnienie tej akcji. 

Blogerzy mają ogromną siłę przebicia, dlatego wierze w Waszą/Naszą Moc Przekazu!

O Akcji.
Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
 

Włosy może oddać każdy nie zależnie od płci czy wieku, ważne jest jednak by włosy nie były zniszczone. Mogą być farbowane na ciemne kolory, nie rozjaśniane. Minimalna długość włosów, które można przekazać to 25 cm, z krótszych włosów perukarz nie jest w stanie utkać peruki. 

Kilka razy słyszałam też wypowiedzi, że Pani chciałaby oddać włosy na perukę, jednak nie ma pojęcia gdzie szukać salonów współpracujących z fundacją, dlatego też wrzucam Wam listę salonów fryzjerskich, które pomogą w przekazaniu włosów "TUTAJ". 

Zmieniając swój wygląd zrób coś dobrego dla innych!

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia