sobota, 17 września 2016

Zakupy na Aliexpress - Płatność poprzez Przelewy24

Nie długo po tym jak napisałam na FanPage'u bloga, że po długim czasie zdecydowałam się zarejestrować na aliexpress.com, zaczęłam dostawać e-maile z prośbą o pomoc przy płatnościach. Dużo osób w mailu pytało o jedno jak dokonać zapłaty za zakupy nie mając karty czy konta walutowego, dlatego też postanowiłam, że po prostu pokaże jak łatwo i przyjemnie robić zakupy za grosze na aliexpress.com.

Uwaga!
 Dalszą część wpisu czytasz na własną odpowiedzialność, gdyż Aliexpress może uzależnić! 

Dla nie wtajemniczonych istnieje polska wersja językowa strony (link na początku wpisu). Wtedy wszystko widnienie w języku polskim, no prawie wszystko, bo waluta Nam się nie zmieni i ceny będziemy widzieć w dolarach lub euro, a produkty musimy szukać w anglojęzycznej wersji językowej. 

Szukając jakiegokolwiek produktu warto przejrzeć tzw. FeedBacki czyli opinie, można w nich znaleźć również zdjęcia. Takie feedback zmniejsza ryzyko kupienia bubla.

No dobrze, o szukani na ali o tym na co zwracać uwagę innym razem. Przejdźmy do rzeczy. Jak zapłacić za zakupy nie posiadając konta walutowego, a ni zarejestrowanej karty. Na karcie z wybranym produktem pojawia się podobny schemat jak na allegro.
Ps. Wybaczcie różne kwoty, ale screeny robiłam podczas kilku zakupów.

1. Rodzaj dostawy - Szukajcie produktów mających darmową wysyłkę/free shipping dzięki temu oszczędzacie. Jednak jeśli zamawiacie droższe przedmioty to warto wybrać płatną opcję, wtedy wysyłka będzie rejestrowana.
2. Sprzedawca - Sprawdź go dokładnie. Im wyższy procent pozytywnych opinii tym spokojniejszy/spokojniejsza będziesz jeśli chodzi o dostarczenie przesyłki i jej jakość, z resztą tak jak na allegro czy ebayu.
3. Kup teraz - Nie ma co tłumaczyć, klikamy i przechodzimy do zakupu.

Przenosi Nas na stronę, gdzie potwierdzamy zamówienie, tutaj nic nie zaznaczamy, ani nie odznaczamy. Czasem w tym miejscu pojawiają Nam się kupony, które możemy wykorzystać, oprócz dostępnych kuponów widzimy tutaj ostateczną kwotę zamówienia, jednak jest podana jeszcze przed przewalutowaniem na złotówki.

Po potwierdzeniu zamówionych produktów mamy kolejne przekierowanie. To tutaj dokonujemy wyboru jaki rodzaj płatności Nam odpowiadam i wybierały właśnie PRZELEWY24. Wybierając przelewy24 widzimy ile dokładnie zapłacimy, mamy tutaj kwotę już w złotówkach (kwota nie zmieni się niezależnie od banku, który wybierzemy). Klikamy w pomarańczowy prostokąt Pay Now i ...

... mamy kolejne przekierowanie, wybieramy bank w którym mamy konto (mamy tutaj też opcję przelewu z druczka czyli na poczcie, nie wybierajcie tego! Gdyby coś poszło nie tak wtedy nie będzie jak zwrócić pieniędzy za towar). 

Kolejne przekierowanie i w końcu płacimy. Robimy standardowy przelew w swoim banku poprzez logowanie w standardowy sposób lub kolejne przekierowanie (naciskamy Open Bank Page...) i tam się logujemy na swoje konto bankowe. Pamiętajcie o tytule (czerwony napis)! 

Oczywiście podczas zakupów otrzymacie kilka e-maili w związku z zakupami plus jeden po kilka dnia informujący o wysłaniu produktu.

No i gotowe! Zakupy zrobione, teraz tylko czekać na paczkę.
Robicie już zakupy na ali czy wolicie się trzymać od chińskiego allegro z daleka?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia