poniedziałek, 24 października 2016

Piękna Jesienią #3 | Lakier DIY

Każda pora roku ma swoje kolory, tak samo jest w przypadku jesieni. Gdy przychodzą chłodne dni zauważamy wiele kolorystycznych zmian w odzieży, makijażu a nawet manicure. Osobiście nigdy nie przywiązywałam zbyt dużej wagi do kolorów w różnych okresach roku. Dlatego w kolejnym tygodniu wyzwania u Karoliny postanowiłam nie pokazywać Wam lakierów i zdobień, które królują na moich bardzo krótkich paznokciach (musiałabym wklejać zdjęcia z neonowym mani). Jednak by w pełni wykonać zadanie postanowiłam przygotować wpis dla wszystkich lubiących DIY i eksperymenty z lakierami.
Ciekawi? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Lakier DIY
Czego będziemy potrzebować?


Jeśli mamy wszystko to zaczynamy zabawę.
Do dzieła!
  1. Kartkę składamy na pół tak by powstało coś na kształt dzióbka.
  2. Patyczkiem, który posłuży Nam również do mieszania zdrapujemy wybrany cień na złożoną wcześniej na pół kartkę. 
  3. Cień wsypujemy do buteleczki z bezbarwnym lakierem (Cienie można mieszać należy tylko pamiętać o proporcjach i zasadach mieszania kolorów).
  4.  Mając wsypany cień zaczynamy mieszać. Można to zrobić na dwa sposoby:
    - patyczkiem
    - zamkniętą buteleczkę potrząsać
    W obu przypadkach należy mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji i rozbicia powstałych grudek.
Jeśli po mimo mieszania i potrząsania w lakierze pozostaną grudki to na pazurkach pojawi Nam się trochę piaskowy efekt. Lakier wykonywany przy pomocy łączenia lakieru bezbarwnego z cieniami do oczu na paznokciach wyjdzie bez połysku, można powiedzieć prawie matowy, dlatego nie obejdzie się bez top coat'u.

No dobrze, a teraz efekt i powstały kolor, który ma dwie nazwy. Mnie na myśl przychodzi Jesienna Dynia, zaś mój K. uważa iż kolor przypomina Pomidorową ze śmietanką. Która nazwa lepsza?
No i jak podoba się Wam powstały kolor?


Ostatnio moje pazurki są bardzo krótkie, bo najnormalniej przeszkadzają mi w pracy przy komputerze. Dużo i szybko piszę, a zbyt długie pazurki po prostu obijają o klawisze, a mnie drażni ten dźwięk.


A Wy lubicie mieszać i tworzyć lakiery czy wolicie kupować gotowce?

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia