czwartek, 19 stycznia 2017

Kreatywne CV | Przydatne narzędzia

Nowy rok to często plany o zmianie pracy na lepszą, ale co zrobić przy Nasze CV przyciągało nie tylko zawartością, ale także wyróżniało się w stercie biało-czarnych kartek? Przedstawiam Ci kilka bezpłatnych narzędzi, dzięki którym stworzysz swoje CV w szybki, łatwy i przyjemny sposób. 

Zaczniemy od jedynego Polskiego narzędzia, które spokojnie może konkurować z zagranicznymi. Chodzi o Rezumey. Narzędzie pozwala na import Naszych danych z popularnych portali tj. Facebook, czy LinkedIn. Jednak podczas tworzenia możemy wybrać czysty nie zaśmiecony przez dane szablon. CV można eksportować na swój komputer w postaci pliku graficznego (PNG) oraz bardziej profesjonalnego PDF'a. Eksport plików na swój sprzęt to nie wszystko, otóż na Rezumey.pl możemy od razu wysłać swoje CV e-mailem lub udostępnić na Facebooku. Zakładając darmowe konto dostajesz od razu możliwość edytowania wcześniej stworzonego CV.

Przeszukując sieć w poszukiwaniu dobrych narzędzi do tworzenia CV, znajdziemy ich na prawdę mnóstwo. Jednak nie są one dla siebie zbytnią konkurencją, bo każde na swój sposób przyciągnie do siebie użytkowników. Jedyne co decyduję o wyborze narzędzia to Twoje poczucie estetyki oraz wersja językowa, bo ta czasem jest problemem. Kolejnym narzędziem, które mogę polecić jest Kickresume. Anglojęzyczne, ale bardzo intuicyjne narzędzie do tworzenia CV. Tutaj zakładając darmowe konto do wyboru mamy tylko 2 szablony, by korzystać z reszty należy wykupić abonament miesięczny (15$ za miesiąc). Wspominając o Kickresume nie mogę polecić Wam Canvy. Działa na tych samych zasadach. Posiada wiele plików, które są darmowe. Jeśli jednak chcemy korzystać ze wszystkich zasobów musimy zapłacić. W Canva szukając szablonów CV znajdziemy je w dziale dokumenty i nie nazywa się to CV, a Resume.
Chcecie zaszaleć, ze swoim CV? No to zapraszam na Vizualize.me. Kolejne anglojęzyczne narzędzie w którym przygotujesz swoje CV w dość nietypowy sposób, bo ... w postaci Infografiki! 

Powyższe strony Twoim zdaniem oferują zbyt krzykliwe szablony na CV? Szukasz czegoś bardziej spokojnego, a może po prosty praca do której zamierzasz złożyć CV tego wymaga. Sprawdź koniecznie te dwa serwisy: Creddle oraz Cvmkr. Oba narzędzia pozwolą Ci uzyskać efektywne i przejrzyste, ale stonowane efekty.

Powodzenie w szukaniu pracy.
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia