wtorek, 31 stycznia 2017

Nauka języków obcych za granicą? Dokładnie tak!

Wielokrotnie na blogu zachęcałam Was do rozwoju osobistego, szczególnie do nauki języków obcych (TUTAJ | TUTAJ). W końcu ich znajomość ułatwia wiele. Nie tylko podróżowanie, ale także przydaje się w życiu codziennym, znając angielski możemy zapoznać się ze składami poszczególnych produktów czy instrukcją obsługi nowego sprzętu. Niestety (a może stety) coraz częściej i łatwiej znajdziemy angielskojęzyczny tekst niż wersję napisaną w języku polskim.
Chcemy nauczyć się języka, ale jaką metodę nauczania wybrać? Jaka na prawdę będę dla Nas skutecznym rozwiązaniem? Mamy w czym wybierać, szkoły językowe prześcigają się między sobą oferując jak najlepsze i najbardziej efektywne sposoby nauczania, a może można się nauczyć samemu? Np. przez fiszki, aplikację na smartfona czy po prostu poszukać nativ speakera z którym będziemy mogli pracować? Ja mam lepszy sposób (i na pewno przyjemniejszy) na naukę języka obcego. Mam na myśli kursy, ale nie byle jakie. Coraz popularniejsze stają się kursy językowe za granicą.
Postanowiłam przygotować dla Was, krótką listę przemawiającą właśnie za wyborem nauki języków w taki (bardzo przyjemny) sposób.
Dlaczego warto wybrać kurs językowy za granicą?
  • poznajemy nowe kraje
  • obcujemy z obcym językiem przez cały pobyt za granicą
  • szkolimy swoje umiejętności i akcent
  • odpoczywamy
Oczywiście powodów przemawiających za kursami języków obcych za granicą jest mnóstwo, ale starałam się ograniczyć do tych najważniejszych. Przyjemne z pożytecznym. Wakacje i nauka języka - rozwiązanie idealne.
Nadal najczęściej wybieranym językiem, którego chcemy się nauczyć jest angielski. W końcu angielski jest w czołówce języków, którymi posługujemy się na świecie. Sama uczę się go od lat i wiem, że jego znajomość jest bardzo pomocna nawet w życiu codziennym. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie poszperała w sieci za ciekawymi propozycjami kursów językowych i tak oto wpadłam na kursy językowe w londynie, Oj, chyba większość z Nas marzy o podróży do Londynu, nawet jeśli nie w celu pod szlifowania języka to przynajmniej by go zwiedzić.
Kochani a Wy jaki sposób na naukę języka polecacie?
Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia