niedziela, 26 marca 2017

Harry Potter i przeklęte dziecko (część pierwsza i druga) J. K. Rowling | Recenzja książki

Jacyś Fani Harry 'ego Pottera i magii? 

Moi stali czytelnicy i followersi na Instagramie doskonale wiedzą, że uwielbiam Harry 'ego Pottera i wszystko co magiczne. Każdą część czytałam już kilka razy, a filmy mogę oglądać bez końca i chyba nigdy mi się nie znudzą. Dlatego też po ósmą już część przygód Harry 'ego sięgnąć musiałam, to oczywiste. Jednak po przeczytaniu (już kilka miesięcy do tyłu) długo zastanawiałam się czy w ogóle piać recenzję owej książki. Przecież moje "trzy grosze" nic nie zmieni, a powstało w sieci już tyle artykułów na temat tej książki, że nie jestem w stanie napisać nic nowego. Ostatecznie decyzja zapadła, tekst powstanie.

Przejdźmy więc do rzeczy czyli do książki. Ciekawi czy ta część przypadła mi do gustu? Zapraszam do lektury.


Książka wizualnie odbiega od poprzednich części. Jest w bardziej minimalistycznym wydaniu. W porównaniu do pierwszych części na okładce nie znajdziemy sceny z książki, a tylko małe nawiązanie do treści. I choć nie powinno się oceniać książki po okładce to poprzednie wydania o wiele bardziej do mnie przemawiały. 

Książka na podstawie oryginalnej powieści J. K. Rowling napisana w formie sztuki. Sceny, akty czyli to co znajdziesz w książce. Poprzednie części przyzwyczaiły fanów do innej formy opowiadania. Pięknie opisane krajobrazy czy po prostu pobudzające wyobraźnie przygody młodych czarodziei. W tej książce tego nie znajdziemy. Osobiście miałam wrażenie jakbym czytała lekturę szkolną niż kolejną część ulubionej serii. 

Ósma, długo wyczekiwana i niosąca ze sobą masę kontrowersji część o przygodach młodego czarodzieja. Tym razem książka również opowiada o młodym przyjacielu, jednak nie jest nim już Harry, a jego syn James. Podróże w czasie, próba naprawienia błędów rodziców oraz chęć poznania i ocalenia ojca. Znów możemy przeczytać o przyjaźni, a także o tym, że czasem błędów przeszłości nie powinno się naprawiać. W książce znajdziemy wiele oryginalnych fragmentów z poprzednich części. Niektórym takie wstawki mogą przeszkadzać, jednak mnie się je bardzo fajnie czytało. 

Recenzja mocno okrojona, skupiona bardziej na tym jak książka została napisana niż na samej fabule, ale to dlatego, że chcę uniknąć oskarżeń o spojler. Książka lekka i przyjemna do pochłonięcia w jeden wieczór. Odbiega od formy z poprzednich części, ale warta przeczytania! Nawet jeśli ktoś fanem magii i Harry 'ego Pottera nie jest.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia