poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Hygge. Klucz do szczęścia Meik Wiking | Recenzja książki

Od kilku miesięcy na rynku pojawia się coraz więcej książek dotyczących dążenia do szczęścia, ale szczęścia w wykonaniu Duńczyków. Większość z dostępnych pozycji porusza i tłumaczy cóż to takiego to HYGGE, tak samo jest w przypadku książki, która ostatni czasy wpadła w moje łapki. Mowa o Hygge. Klucz do szczęścia autorstwa samego dyrektora Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, Meik'a Wiking'a.
Zapraszam na dalszą część.


Piękno w swojej prostocie. Tak najkrócej można opisać jak została wydana książka. Piękne zdjęcia i grafiki, minimalistyczna, ale jakże przyciągająca oko okładka. Te książkę warto mieć już dla samego jej wyglądu i choć po okładce oceniać się nie powinno to tym razem to zrobię, bo książka prezentuję się cudnie.

No dobrze. Przejdźmy do treści bo wnętrze jest najważniejsze. Czy jest na świecie, ktoś nie chciałby być szczęśliwy? Szczerze wątpię, każdy w jakiś sposób dąży do pełni szczęścia, a kto jest najlepszy w tej dziedzinie? Duńczycy, od lat nazywani są najszczęśliwszym narodem na świecie i o tym możemy się właśnie przekonać czytając tę książkę. Oczywiście, szczęście Duńczyków w dużej mierze zależy od sytuacji w ich kraju, ale nie tylko. Jak możemy przeczytać w książce Duńczycy są szczęśliwi, bo cieszą się z małych rzeczy. Deszczowy dzień dla wielu z Nas jest pokrzyżowaniem planów, a dla Duńczyków okazją do wieczoru w gronie znajomych czy po prostu wskoczenia pod koc, sięgnięcia po kubek gorącej herbaty i książkę. Książka nie tylko jest pewnego rodzaju poradnikiem jak być szczęśliwym? Ale także zbiorem pięknych zdjęć, ciekawostek dotyczących Duńczyków, mało? Spokojnie pasjonaci kulinarni znajdą w książce trochę przepisów na Hygge dania, a także masę inspiracji na pięknie Hygge zdjęcia. Tak piszę, Hygge to, Hygge tamto, ale nie wyjaśniłam Wam cóż to takiego. W skrócie Hygge to po prostu celebrowanie małych przyjemności i bycie szczęśliwym z tym co mamy.

Książka na jeden wieczór, bardzo przyjemnie się ją czyta. Zawarte w książce ciekawostki z pewnością zainteresują, każdego czytelnika. Czytając Hygge nie towarzyszy Nam wrażenie,  że czytamy jakiś podręcznik jak to często bywa w przypadku poradników. Książka dla każdego nie zależnie od wieku, polecam z całego serducha.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia