niedziela, 30 kwietnia 2017

Klątwa Przeznaczenia Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka | Recenzja Książki

Korzystając z wolnego weekendu w pracy, przybywam do Was z kolejną książkową recenzją. Nie od dziś wiecie jak uwielbiam książki z gatunku fantastyki, dlatego też gdy nadarzyła się okazja by sięgnąć po powieść fantastyczną, nie zastanawiałam się ani chwili. 

Ostatni czasy częściej na blogu pojawiają się recenzję poradników, dlatego jak już wspomniałam wcześniej dziś na blogu zagości powieść dla fanów fantastyki, ale także tych lubiących książki historyczne. Kochani przedstawiam "Klątwa przeznaczenia" autorstwa dwóch utalentowanych kobiet - Moniki Magoskiej-Suchar i Sylwi Dubieleckiej.


Jako grafik, nie mogę nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Okładka jest piękna, a przedstawiona na niej grafika idealnie opowiada o treści książki. Lew i młodziutka czarodziejka, bo to ich historia. 

Ponad osiemset stron ciągłej akcji. W książce nie ma czasu na nudę. Zdecydowanie zgadzam się z autorkami, "książka jest prezentem od kobiet dla kobiet". Zapierające dech w piersiach szczegółowe i pobudzające wyobraźnie opisy. Mroczny klimat, liczne intrygi, nie zwalniające tempo akcji oraz zakazane uczucie Lwa i młodej czarodziejki. Powieść zdecydowanie dla bardziej dojrzałego czytelnika, szczególnie biorąc pod uwagę przepełnione wulgaryzmami i  erotyzmem fragmenty. 

Ona młodziutka, niedoświadczona i przerażona swym losem w bractwie rządzonym przez mężczyzn, tutaj kobiety głosu nie mają. I on, Lord Severo, mistrz Walk noszący znak Lwa. Tych dwoje poznało się w najgorszym możliwym dla siebie miejscu w Ravillonie, kolebce przestępców. Brutalny świat rządzony przez mężczyzn, klimatem przypomina Grę o Tron. Czarna Twierdza to miejsce, w którym przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej. Tych dwoje od początku nie ma łatwo w Ravilonie, jednak z biegiem czasu stają się sobie coraz bliżsi. Ich drogi połączył głupi zakład, przepowiednia w ogniu, a może tak po prostu miało być? 

Ja jestem zachwycona książką i dalej nie mogę uwierzyć, że to debiut Moniki i Sylwii, bo książka jest genialna. Już nie mogę się doczekać kontynuacji, mam nadzieje, że autorki nie każą Nam zbyt długo czekać.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia