poniedziałek, 1 maja 2017

Gałęziste Artur Urbanowicz | Recenzja książki

Ostatni czasy w moje ręce trafia coraz więcej debiutanckich książek polskich autorów. Tak samo było w przypadku książki o której dziś Wam opowiem. Mowa o debiutanckiej powieści Artura Urbanowicza pt. "Gałęziste". Pierwszy raz od matury miałam w rękach thriller i przyznaję trochę się obawiałam, bo wcześniej czytałam tylko zagranicznych autorów specjalizujących się w tej tematyce, a tutaj taka niespodzianka. Polski thriller na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny.


Tradycyjnie zacznę od wydania. Uwielbiam książki mające białe i utrzymane w minimalizmie okładki, dlatego też Gałęziste pod względem wizualnym od razu skradło moje serce. Piękna, prosta, utrzymana w bieli i czerni okładka. No dobrze, a co z wnętrzem? O treści zaraz, ale najpierw wezmę pod lupę to jak została wydana. Font bardzo przyjemny dla oka, nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim chodzi mi tu o rozmiar. Czytając po nocach wzrok się nie męczy bo rozmiar jest odpowiedni, co niestety nie dla wszystkich wydawnictw jest tak oczywiste. No dobrze, przejdź do treści.

Zmysłowe i pobudzające wyobraźnie opisy zachęcają do odwiedzenia Suwalszczyzny. Mroczna i bardzo klimatyczna powieść grozy, żałuje że nie wyszła w okresie mojej matury, bo miałabym świetny podkład do pracy maturalnej. Na pozór jest to historia o dwójce młodych ludzi chcących poprawić swoją relację. Nie jest to typowy horror, który wbija w fotel, ale zapewniam Was płynna narracja sprawia, że ta smutna historia wciągnie Was na maksa. 

Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz... i w co do tej pory wierzyłeś...

Książka napisana językiem potocznym, nie literackim. Dlatego też nie wszystkim może spasować, jednak w tym przypadku użycie języka potocznego sprawdziło się świetnie. To nie nie jest bajeczka, ale prawdziwa historia, która spowoduję że na wiele rzeczy spojrzymy inaczej i na prawdę zaczniemy się zastanawiać nad wszystkim w co do tej pory wierzyliśmy. 

Książka dostępna między innymi <TUTAJ>.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia