czwartek, 3 sierpnia 2017

Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman | Recenzja książki

Letni okres to dla mnie czas gdy sięgam po książki, po które normalnie bym nie sięgnęła, głównie ze względu na ich gatunek. Jednak tym razem korzystając z możliwości wylegiwania się w cieple i popijając zimne soki w wolne od pracy dni w moje ręce trafiła książka Gayle Forman "Zostań, jeśli kochasz" i to o niej Wam dziś opowiem.


Światowy bestseler wydany w ponad trzydziestu językach. Jak przystało na moje recenzję, zacznę od strony wizualnej. Prosta i w minimalistycznym stylu okładka w pełni zawiązuje do ekranizacji. Przyznaję, się bez bicia nie przemawia do mnie takie rozwiązanie, ale źle też nie jest. 

Jak pewna część z Was już wie, omijam książki z gatunku tych ckliwych, bo wiem że przy moim miękkim serduchu każda książka zalana by była łzami. 

Masz kochającą rodzinę, układające się życie, najlepszą przyjaciółkę i miłość o której nawet nie marzyłaś... I wszystko znika jak mydlana bańka w ciągu sekundy. Czy warto żyć dalej, bez najbliższych i z poczuciem jak mogłoby by być, gdyby Nasze losy potoczyły się inaczej. 

Walka z samym sobą, czy zostać wśród żywych, ale bez kochającej rodziny czy też jednak odejść , ale zostawić pasję, przyjaźń i miłość? Właśnie z takimi problemami zmaga się bohaterka książki, Mia. Ten dzień miał być cudowny, a stał się koszmarem... 
Nastolatka, która straciła wszystko, czy zdoła przezwyciężyć śmierć dla miłości? Przeczytajcie a się dowiecie. 

Książka nie jest specjalnie genialna, ale wyróżnia się na tle innych powieści młodzieżowych. Jest mocno ckliwa, ale w moim przypadku obyło się bez łez. Dojrzali czytelnicy podobnie jak ja mogą mieć mieszane uczucia, ale książka na pewno przypadnie do gustu młodszemu czytelnikowi.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia