Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman | Recenzja książki

czwartek, sierpnia 03, 2017

Letni okres to dla mnie czas gdy sięgam po książki, po które normalnie bym nie sięgnęła, głównie ze względu na ich gatunek. Jednak tym razem korzystając z możliwości wylegiwania się w cieple i popijając zimne soki w wolne od pracy dni w moje ręce trafiła książka Gayle Forman "Zostań, jeśli kochasz" i to o niej Wam dziś opowiem.


Światowy bestseler wydany w ponad trzydziestu językach. Jak przystało na moje recenzję, zacznę od strony wizualnej. Prosta i w minimalistycznym stylu okładka w pełni zawiązuje do ekranizacji. Przyznaję, się bez bicia nie przemawia do mnie takie rozwiązanie, ale źle też nie jest. 

Jak pewna część z Was już wie, omijam książki z gatunku tych ckliwych, bo wiem że przy moim miękkim serduchu każda książka zalana by była łzami. 

Masz kochającą rodzinę, układające się życie, najlepszą przyjaciółkę i miłość o której nawet nie marzyłaś... I wszystko znika jak mydlana bańka w ciągu sekundy. Czy warto żyć dalej, bez najbliższych i z poczuciem jak mogłoby by być, gdyby Nasze losy potoczyły się inaczej. 

Walka z samym sobą, czy zostać wśród żywych, ale bez kochającej rodziny czy też jednak odejść , ale zostawić pasję, przyjaźń i miłość? Właśnie z takimi problemami zmaga się bohaterka książki, Mia. Ten dzień miał być cudowny, a stał się koszmarem... 
Nastolatka, która straciła wszystko, czy zdoła przezwyciężyć śmierć dla miłości? Przeczytajcie a się dowiecie. 

Książka nie jest specjalnie genialna, ale wyróżnia się na tle innych powieści młodzieżowych. Jest mocno ckliwa, ale w moim przypadku obyło się bez łez. Dojrzali czytelnicy podobnie jak ja mogą mieć mieszane uczucia, ale książka na pewno przypadnie do gustu młodszemu czytelnikowi.

Pozdrawiam i do przeczytania.

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.