czwartek, 14 września 2017

Zapach Czekolady - Ewald Arenz | Recenzja książki

Witajcie,
Dziś o książce, która skusiła mnie swą piękną okładką i tytułem, a bardzo rozczarowała treścią, a mianowicie chodzi o pierwszą wydaną w Polsce książkę niemieckiego pisarza i dramaturga Ewalda Arenza - Smak Czekolady.

Książka wydana w piękny i przyciągający wzrok sposób. Połączenie matu i połyskujących elementów tworzy idealną całość. Niestety na pięknej okładce się kończy mój zachwyt tą powieścią.

Powieść dla marzycieli uwielbiających subtelne opisy. August - młody porucznik, kończy służbę i przyjmuje posadę w fabryce czekolady stryja, Elena - zamężna, piękna i niedostępna. Ich losy łączą się w jeden. Zmysłowy romans z czekoladą w tle, który przerywają tragiczne wydarzenia. August od dziecka obdarzony był absolutnym węchem, który wykorzystuje by po stracie ukochanej stworzyć praliny upamiętniające Elenę. Jedyne, które będą w stanie doprowadzić Wiedeń do ekstazy.

Monotonna i nie wciągająca, a także bardzo przewidywalna treść. Ciężko mi się ją czytało i przyznam szczerze, że choć opisy zapachów były cudowne to sama książka była poniżej przeciętnej. Romansidło jakich na rynku czytelniczym sporo. Moim zdaniem powieść niczym się nie wyróżnia, nie wciąga czytelnika, a nawet powiedziałabym, że usypia, miałam wiele momentów, kiedy po prostu czytając zamykały mi się oczy i to nie ze zmęczenia, a znudzenia.

Czytaliście? Może macie inne wrażenie odnoście tej pozycji?

Do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia