Zapach Czekolady - Ewald Arenz | Recenzja książki

czwartek, września 14, 2017

Witajcie,
Dziś o książce, która skusiła mnie swą piękną okładką i tytułem, a bardzo rozczarowała treścią, a mianowicie chodzi o pierwszą wydaną w Polsce książkę niemieckiego pisarza i dramaturga Ewalda Arenza - Smak Czekolady.

Książka wydana w piękny i przyciągający wzrok sposób. Połączenie matu i połyskujących elementów tworzy idealną całość. Niestety na pięknej okładce się kończy mój zachwyt tą powieścią.

Powieść dla marzycieli uwielbiających subtelne opisy. August - młody porucznik, kończy służbę i przyjmuje posadę w fabryce czekolady stryja, Elena - zamężna, piękna i niedostępna. Ich losy łączą się w jeden. Zmysłowy romans z czekoladą w tle, który przerywają tragiczne wydarzenia. August od dziecka obdarzony był absolutnym węchem, który wykorzystuje by po stracie ukochanej stworzyć praliny upamiętniające Elenę. Jedyne, które będą w stanie doprowadzić Wiedeń do ekstazy.

Monotonna i nie wciągająca, a także bardzo przewidywalna treść. Ciężko mi się ją czytało i przyznam szczerze, że choć opisy zapachów były cudowne to sama książka była poniżej przeciętnej. Romansidło jakich na rynku czytelniczym sporo. Moim zdaniem powieść niczym się nie wyróżnia, nie wciąga czytelnika, a nawet powiedziałabym, że usypia, miałam wiele momentów, kiedy po prostu czytając zamykały mi się oczy i to nie ze zmęczenia, a znudzenia.

Czytaliście? Może macie inne wrażenie odnoście tej pozycji?

Do przeczytania.

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.