"Mitologia Nordycka" - Neil Gaiman

środa, grudnia 13, 2017

Witajcie,
Grudzień jest dla mnie łaskawy, jeśli chodzi o ilość wolnego czasu. Tak więc pomiędzy przygotowaniami do świąt mam sporo czasu na czytanie i tak oto przybywam do Was z kolejną recenzją. Czy są tu fani seriali takich jak "Gra o tron" lub "Wikingów"? Jeśli tak to ich szczególnie zapraszam do lektury dzisiejszej opinii. 

Lekka i przyjemna lektura, którą większość z Was pochłonie podobnie jak ja w jeden wieczór. "Mitologia nordycka" autorstwa Neila Gaimana. Od razu uprzedzę to pozycja nie tylko dla fanów wspomnianych przeze mnie seriali, ale dla każdego.


"Mitologia Nordycka" to z pewnością gratka dla fanów mitologii, ale także współczesnych opowieści z nutką historii w tle. Fani Marvela również polubią tą książkę, może autor nie opisuje Iron Man'a ale za to pozwala Nam poznać prawdziwe historię  m in. Thora i Lokiego. Dzięki współczesnemu językowi nie mamy wrażenia, że czytamy podręcznik. Neil Gaiman objaśnia skomplikowane relację między bogami. W książce znajdziemy to czego szukamy, od początku powstania świata według mitologii nordyckiej poprzez walki o utrzymanie władzy, stworzenie człowieka, a skończywszy na Ragnarök (zniszczenie świata).

"Mitologia nordycka" czyli historie bogów, elfów i krasnoludów całkowicie mnie pochłonęła i mam cichą nadzieje, że autor stworzy kolejne mitologie. Wciągająca, lekka i przyjemna, a żeby tego było mało jest pięknie wydana.

Pozdrawiam i do przeczytania.

You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.