środa, 13 grudnia 2017

"Mitologia Nordycka" - Neil Gaiman

Witajcie,
Grudzień jest dla mnie łaskawy, jeśli chodzi o ilość wolnego czasu. Tak więc pomiędzy przygotowaniami do świąt mam sporo czasu na czytanie i tak oto przybywam do Was z kolejną recenzją. Czy są tu fani seriali takich jak "Gra o tron" lub "Wikingów"? Jeśli tak to ich szczególnie zapraszam do lektury dzisiejszej opinii. 

Lekka i przyjemna lektura, którą większość z Was pochłonie podobnie jak ja w jeden wieczór. "Mitologia nordycka" autorstwa Neila Gaimana. Od razu uprzedzę to pozycja nie tylko dla fanów wspomnianych przeze mnie seriali, ale dla każdego.


"Mitologia Nordycka" to z pewnością gratka dla fanów mitologii, ale także współczesnych opowieści z nutką historii w tle. Fani Marvela również polubią tą książkę, może autor nie opisuje Iron Man'a ale za to pozwala Nam poznać prawdziwe historię  m in. Thora i Lokiego. Dzięki współczesnemu językowi nie mamy wrażenia, że czytamy podręcznik. Neil Gaiman objaśnia skomplikowane relację między bogami. W książce znajdziemy to czego szukamy, od początku powstania świata według mitologii nordyckiej poprzez walki o utrzymanie władzy, stworzenie człowieka, a skończywszy na Ragnarök (zniszczenie świata).

"Mitologia nordycka" czyli historie bogów, elfów i krasnoludów całkowicie mnie pochłonęła i mam cichą nadzieje, że autor stworzy kolejne mitologie. Wciągająca, lekka i przyjemna, a żeby tego było mało jest pięknie wydana.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia