"Wszechświat w Twojej dłoni" - Christophe Galfard

piątek, marca 09, 2018

Książka popularno - naukowa inaczej czyli "Wszechświat w Twojej dłoni". Przyznaje trochę leżała na stosiku "do przeczytania", ale u mnie większość zakupionych książek czytana jest dopiero po jakimś czasie i tak było też w tym przypadku. 

Najchętniej czytam thrillery, może dlatego ta książka tak długo czekała na swoją kolej. Jestem już jednak po lekturze i przybywam do Was z moją opinią na temat też pozycji.


Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga podjął się trudnego zadania. Przedstawia w łatwy i przyjemny sposób jak działa wszechświat, odkrywając przed czytelnikiem jego najskrytsze sekrety. Cudowna podróż w której w jednej chwili leżysz z przyjaciółmi na plaży, a w drugiej jesteś gdzieś we wszechświecie i oglądasz np. czarną dziurę z bliska. Prostym i zrozumiałym językiem stara się ukazać nie tylko zakamarki wszechświata, ale przede wszystkim obrazuje fizykę tak, by wytłumaczyć wszystkie zagadnienia w sposób jak najbardziej zrozumiały.

Podpisuję się pod tą pozycją rękami i nogami. Nigdy nie lubiłam się z przedmiotami ścisłymi, a ta książka pokazuje, że fizyka też może być ciekawa i zrozumiała dla każdego.

Pozdrawiam i do przeczytania.You Might Also Like

0 komentarze

Kamila K.. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Archiwum bloga

Prawa Autorskie

Wszystkie publikowane na blogu zdjęcia oraz treści są mojego autorstwa. Jeśli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam.
Nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.

Jeśli chcesz skopiować coś z bloga proszę o kontakt - e-mail: wtrampkachdocelu@gmail.com lub w komentarzach pod postem.