czwartek, 26 kwietnia 2018

Trupia Farma. Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie. Bill Bass, Jon Jefferson

Profesor antropologii sądowej - Bill Bass i pisarz oraz dokumentalista telewizyjny - Jon Jefferson stworzyli niezwykłą pozycję. Książkę,  którą z pewnością nie pogardzi żaden wielbiciel seriali "Kości" czy "CSI - Kryminalne zagadki". Pierwsza książka z serii Trupia Farma, zdania o niej są podzielone, ale jaka jest prawda? 
O tym przeczytacie poniżej.


Trupia farma - Niezwykła propozycja, pełna humoru, ciekawostek i spraw kryminalnych. Kolejna pozycja do której zabierałam się jak pies do jeża, a gdy w końcu wzięłam się za czytanie pochłonęła mnie w całości. Napisana zrozumiałym i przystępnym dla każdego językiem. Wszystkie sformułowania medycyny wyjaśnione są na końcu książki, także każdy bez wyjątków po przeczytaniu Trupiej Farmy będzie się czuł mądrzejszy.

Przyznaję początkowo miałam wrażenie, że wplecione w całość wspomnienia profesora Billa Bassa są zbędne, ale po trzecim rozdziale to złudzenie minęło, a sama książka wciągnęła. Każdy rozdział to osobna sprawa, więc praktycznie przez cały czas jesteśmy w centrum wydarzeń. Krótko mówiąc, autor nie daje Nam nawet na chwilę przysnąć. 

Myślę, że duży odsetek czytelników sięgających po ową pozycję spodziewa się książki poświęconej głównie Ośrodkowi Antropologii Sądowej "Trupia Farma" i zagadkom kryminalnym. Rzeczywistość jest nieco inna, gdyż w książce znajdziemy wspomnienia założyciela Trupiej Farmy, ale spokojnie są one zabarwione humorem, także nie powinno być rozczarowań (sama niejednokrotnie śmiałam się podczas czytania TF).

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia