czwartek, 9 sierpnia 2018

"Mieć mniej" - Tisha Morris

Witajcie
Dziś Dzień Miłośników Książek to i recenzji zabraknąć nie mogło. Dzięki uprzejmości Księgarni Internetowej TaniaKsiazka.pl dostałam możliwość przeczytania pewnych nowości wydawniczych, dlatego też przybywam do Was z opinią o jednej z nich.

Poradnik jakich na rynku wydawniczym coraz więcej. "Mieć mniej" autorstwa Tishy Morris, konsultantki feng shui, mówczyni, trenerki. Czy ta pozycja zrobiła na mnie wrażenie?
Zapraszam do lektury."Mieć mniej" to kolejna już pozycja na rynku wydawniczym z serii poradników, które mają za zadanie pomóc Nam w "odgruzowaniu" swojego życia i odnalezieniu w nim harmonii. Przeczytałam już kilka tego typu poradników i niestety (albo stety) może zdarzyć mi się małe porównanie do wcześniej przeczytanych pozycji.

Nadmiar niepotrzebnych rzeczy, kolekcję pamiątek, przedmioty które wywołują negatywne wspomnienia, a może GB-ty plików, które archiwizujesz na dysku swojego komputera? To tylko niektóre z elementów o których wspomina autorka by oczyścić swoje otoczenie i wkroczyć w nowy etap w życiu. Owa pozycja zawiera na prawdę masę użytecznych informacji. Niestety opierając się na wcześniejszych przeczytanych przeze mnie pozycjach mam wrażenie (może mylne), że autorka gubi się w tym o czym pisze. Nie twierdzę, że nie posiada dużej wiedzy na poruszane w książce tematy (np. feng shui), ale myślę że nie do końca kolejność treści została przemyślana. Pojawiało się sporo niedomówień, tzn. rozpoczęcie nowego tematu w rozdziale X, a kontynuacja go kilka rozdziałów później, co mnie osobiście trochę irytowało. 

Książka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia, a szkoda. Bo naczytałam się sporo pozytywnych recenzji. A ostatecznie pojawiło się rozczarowanie, fragmentami nawet odczucie Déjà vu. Znam kilka innych książek, które bardziej do mnie przemówiły, ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Nie mniej książkę polecam, chociażby do porównania z innymi pozycjami dostępnymi na rynku wydawniczym. Sami oceńcie czy warto.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia