niedziela, 16 września 2018

Kąpiele leśne. Jak czerpać zdrowie z natury - M. Amos Clifford

Witajcie,
Staram się wrócić do systematycznego pisania. Niestety ostatnio nie jest to dla mnie łatwe. Zmiana pracy dała mi możliwość by czytać więcej, ale często jestem tak zmęczona, że nie mam ochoty siadać w wolnej chwili do laptopa by coś napisać. Mam nadzieje, że to tylko chwilowy kryzys i z przyjściem jesieni będę nie tylko czytać, ale także pisać więcej.

Jeśli nie zniechęcił Was wstęp nie mający nic wspólnego z dzisiejszą recenzją to bardzo dziękuję, że nadal czytacie i nie przedłużając zapraszam na recenzję kolejnego poradnika, który to ostatnimi czasy trafił w moje ręce.

Kąpiele leśne. Jak czerpać zdrowie z natury autorstwa M. Amos Clifford. Po tytule książki spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Przygotowana byłam na poradnik z przepisami jak, co i w jakich ilościach dodać do kąpieli. Jakie kadzidełka zapalić by kąpiel dawała co na wzór odrodzenia. Jednak poruszając kolejne rozdziały zostałam bardzo szybko wyprowadzona z błędu.
*las leczy
*przebywanie na łonie natury poprawia odporność
*leśne spacery obniżają poziom stresu
*kontakt z przyrodą łagodzi depresję
*las sprzyja rozwojowi dzieci
Kąpiele leśne to nic innego jak jedna z wielu nazw japońskiej praktyki shinrin-yoku, powstałej w 1982 roku. Jednymi z najważniejszych założeń tej japońskiej metody są m. in. to, że:
Japońscy lekarze od ponad dwudziestu lat wysyłają swoich pacjentów na leśne wędrówki, by Ci wracali do nich zregenerowani i zdrowsi. 

W książce znajdujemy dokładny opis jak krok po kroku przejść przez rytuał kąpieli leśnych. Co należy zrobić by osiągnąć równowagę. Jeśli medytujemy to nie w zaciszy swojego pokoju, ale na kocyku w otoczeniu natury. Książka dla każdego.

Treść jest przedstawiona w bardzo prosty i zrozumiały sposób, a shinrin-yoku opisana tak by nawet największy niedowiarek zastanowił się dwa razy zanim powie, że las i jego energia nie pomagają ludzkiemu organizmowi. 

Marzyłeś/Marzyłaś choć raz by osiągnąć równowagę i w pełni się zregenerować? Jeśli tak! To książka dla Ciebie.

Pozdrawiam i do przeczytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia