Nie od dziś wiadomo że trzeba dbać o pielęgnację cery. W swojej pielęgnacji nie możemy zapominać jednak o peelingu. Szczególnie po zimie, kiedy chcemy zregenerować naszą cerę. Złuszczanie cery jest potrzebne. Dogłębne oczyszczenie cery przy pomocy złuszczania daje świetne efekty. Pozbywamy się martwego naskórka oraz zanieczyszczeń które znalazły się na cerze. Dzięki tym działaniom otrzymamy piękną, zdrową skórę. Jeśli zastanawiasz się jak odpowiednio i bezpiecznie złuszczyć cerę to przychodzimy do was z odpowiedzią jaki peeling wybrać enzymatyczny czy mechaniczny?

Dlaczego powinniśmy stosować peelingi

Celem peelingu jest usunięcie martwego naskórka. Dzięki peelingowi cera jest wygładzona i pobudza do odnowy komórek. Po zabiegu skóra jest gładka i miękka, a dzięki zwiększonemu krążeniu krwi wygląda promiennie. Dodatkowo skóra jest dogłębnie oczyszczona, co oznacza, że ​​pory zatkane sebum zostają oczyszczone, a my zmniejszymy ryzyko powstania pryszczów. Ponadto produkty pielęgnacyjne znacznie lepiej się wchłaniają, a skóra szybciej i bardziej równomiernie się opala.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to peeling, który jest w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych nie mają w sobie substancji ścierających naskórek. Jednak podobnie jak te mechaniczne są  skuteczne w usuwaniu martwych komórek naskórka, ponieważ enzymy rozpuszczają połączenia między martwymi komórkami. Enzymy również „zjadają” wiele martwych komórek skóry.

Co to jest peeling mechaniczny?

Peeling mechaniczny polega na masowaniu peelingu na twarzy. Naciskając opuszkami palców możesz sam zdecydować, ile peelingu chcesz wykonać ze względu na wrażliwość skóry. Peeling mechaniczny usuwa martwe komórki naskórka i złuszcza górną warstwę naskórka, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i oczyszczona.

Co lepiej wybrać peeling enzymatyczny czy mechaniczny?

Dla jakiego typu cery nadaje się peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest odpowiedni dla każdego typu skóry.  W szczególności dla skóry wrażliwej, suchej oraz naczyniowej. Poprzez to że taki peeling nie wymaga wcierania w skórę to nie podrażnia jej i nie powoduje roznoszenia bakterii. Takie działanie jest bardzo szczególnie istotne w przypadku skóry trądzikowej. Peeling enzymatyczny możemy stosować przed innymi zabiegami kosmetycznymi, ponieważ poprawia on wchłanianie substancji odżywczych z maseczek i kremów.

Jakie są przeciwskazania do robienie peelingu enzymatycznego?

Nie ma żadnych przeciwskazań do peelingów enzymatycznych, są one bardzo delikatne i nie podrażnią naszej cery. Jednak z racji że są delikatne może się zdarzyć że nie spełnią swojego zadania w stu procentach dlatego wtedy warto sięgnąć pod ten mechaniczny.

Dla jakiego typu cery są peelingi mechaniczne?

Przez to że peeling mechaniczny trzeba wcierać to nie nadaje się do każdego typu cery. Najczęściej taki peeling  jest wskazany dla osób ze skórą się skórą normalna, mieszaną oraz tłustą.

Jakie są przeciwskazania do robienia peelingu mechanicznego?

Peeling mechaniczny jest nieco mocniejszy niż peeling enzymatyczny dlatego nie jest on z pewnością odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej, suchej i naczyniowej. Robiąc peeling mechaniczny na którymś z tych typów skóry możemy spowodować podrażnienie cery. Ponadto również osoby z trądzikiem w stanie zapalnym oraz innymi bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi chorobami skóry powinny zrezygnować z tego zabiegu.

Podsumowując, jeśli masz skórę wrażliwą i podatną na zmiany trądzikowe powinnaś zdecydować się na peeling enzymatyczny, z kolei jeśli masz cerę mieszaną czy też tłustą spokojnie możesz sięgać po mechaniczny. Pamiętaj jednak o tym by dobrze nawilżyć  naszą cerę. Nie zapominaj że posiadaczki cery tłustej również powinny sięgnąć pod odpowiednie nawilżenie. 

 

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here