Niewątpliwie decyzja o rozstaniu często jest bardzo ciężkie. Przed rozstaniem analizujemy zarówno trudne jak i dobre chwile. Zastanawiamy się nad tym czy zostać z tą osobą czy nie. Przed podjęciem decyzji warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim zakończysz związek. Odpowiedzi, których szukasz, są w tobie i poprowadzą cię do podjęcia właściwej decyzji.

Jakie pytania warto sobie zadać przed rozstaniem?

1. Jaki jest główny powód, dla którego chcesz zerwać ze swoim partnerem?

Każdy z nas ma bardzo wiele powodów zarówno by zostać z partnerem, jak i z nim zerwać. Dlatego warto przeanalizować dokładnie główny powód rozstania. Może jednak ten powód nie jest na tyle drastyczny, aby dać kolejną szansę i spróbować naprawić relację?

2. Czy ten związek sprawia, że przez większość czasu jesteś bardziej zdenerwowany niż szczęśliwy?

Istnieją związki w których kłótnie są na porządku dziennym, co często sprawia że zamiast cieszyć się ze wspólnej relacji i miłości, częściej jesteśmy zdenerwowani, smutni i przygnębieni. Zastanów się, czy z tej relacji czerpiesz więcej szczęścia czy smutku.

3. Przypomnij sobie jak to było wcześniej. Czy chciałabyś by było tak samo?

Na początku związku fajerwerki, ogromna miłość i szczęście. Z czasem smutek ból i przygnębienie. Zastanów się może nad tym co się wydarzyło między wami, że tak się zmieniło. A może od samego początku było źle?

4. Czy zawsze kłócisz się ze swoim partnerem o to samo?

Chyba nie ma niczego gorszego niż setna kłótnia na ten sam temat. Jeśli twój partner czy też partnerka nie chce zmienić swojego zachowania zastanów się czy warto walczyć wciąż o jedną i tą samą sprawę. Może twoja druga połówka nie chce tego zmienić?

jakie pytania zadać sobie przed zerwaniem?
pixabay.com

5. Czy istnieje sposób na poprawę relacji?

Ile razy próbowaliście naprawić swoją relację? Raz drugi, trzeci a może trzydziesty trzeci? Jak myślisz, istnieje jakakolwiek szansa na poprawę waszej relacji?

6.  Czy rozwijasz się emocjonalnie, duchowo i psychicznie?

Biorąc pod uwagę waszą relacje, czy możesz stwierdzić że dzięki niemu rozwijasz się, stoisz w miejscu a może przez niego uciekają ci wszystkie chęci do rozwoju? Czasem znajdą się kobiety czy też mężczyźni narcystyczni którzy patrzą tylko na siebie dlatego czasem się trzeba wysilić, aby zmienić w nich taki charakter.

7. Czy masz te same plany na przyszłość?

Myślicie o wspólnym życiu razem? Jakie macie cele, plany ? Może ty chcesz dzieci, a twoja druga połówka nie? Chcesz mieszkać w mieście, a druga połówka twardo stoi przy zdaniu że chce mieszkać na wsi. Pomyśl czy wasze plany są podobne, a jeśli nie czy zdołasz przekonać go do swojej racji – lub czy ty będziesz potrafić odpuścić?

8.  Czy naprawdę kochasz swojego partnera, czy zostajesz, bo boisz się samotności?

Często wydaje nam się że kogoś kochamy, a rzeczywistość  jest taka, że boimy się zerwania poprzez myśli że zostaniemy sami. Życie jest jedno, dlatego nie zamartwiaj się tym. Teraz jest wiele portali na których można poznać branie dusze, dlatego nie warto tkwić w związku w którym nie ma miłości.

9. Jak się poczujesz, jeśli nie zakończysz tego związku?

Zakończenie związku niewątpliwie jest trudne, ale zastanów się jak się będziesz czuć jeśli nie zakończysz tego związku. Może będziesz się czuł gorzej, wpadniesz w depresję, a może odbije się to na twoim zdrowiu?

10. Czy oboje widzicie, jak się starzejecie razem?

Czy twoja druga połówka jest w stanie sobie wyobrazić życie z tobą, lub ty z nią? Jeśli tak, to może warto zastanowić się nad ratowaniem związku, z kolei jeśli nie – pomyśl, czy warto to ciągnąć?

11. Czy wspieracie się w osobistych wyborach?

Macie inne spojrzenie na świat, i podejmujecie inne decyzje niż chciał by twój partner. Czy mimo wszystko druga połówka wspiera cię w podejmowaniu twoich decyzji?

12. Czy znajdujecie dla siebie czas?

Nie ma nic gorszego od braku czasu i zainteresowania. Czy znajdujecie dla siebie wspólnie czas? W końcu tęsknota za drugą osobą pokazuje to, czy faktycznie się kochacie, a jeśli nie potrzebujecie wspólnej obecności to może faktycznie coś się między wami wypaliło?

Jest wiele pytań nad którymi warto się zastanowić. Biorąc je pod uwagę warto zadać sobie również pytanie czy żałowałbyś rozstania oraz czy obwiniacie się wciąż nawzajem. Jednak może warto również zastanowić i spróbować wzmocnić waszą wspólną relacjęDzięki poprawy relacji, może się okazać że jesteście we właściwym związkuNie zapomnij jednak o tym czego nie powinniśmy robić w związku – to sprawi że wasz związek będzie w zdrowej relacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here