5 powodów, dla których warto mieć w domu matę do akupresury

0
997

Zainteresowanie tradycyjną medycyną chińską z roku na rok jest coraz większe. Jedną z najpopularniejszych metod leczenia różnego rodzaju dolegliwości jest akupresura, która opiera się na uciskaniu różnych części ciała. Co ciekawe, takie zabiegi można wykonywać samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną matę. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie nie pożałujesz zakupu tego sprzętu.

Relaks bez wychodzenia z domu

Choć nie każdy wierzy w prozdrowotne właściwości akupresury, to jednak tej metodzie nie można odmówić relaksującego wpływu na ludzkie ciało. Z ciekawości zamówiłam matkę do akupresury na activeshop.com.pl i już po kilku domowych sesjach byłam w niej zakochana. Taki gadżet ma specjalne kolce, które uciskają ciało. Jest to pewnego rodzaju masaż, który rozluźnia mięśnie, zapewniając w ten sposób przyjemne uczucie odprężenia. O zakupie maty powinny pomyśleć zwłaszcza osoby pracujące przy biurku i prowadzące stresujący tryb życia.

Pozytywny wpływ na zdrowie

Domowy masaż z wykorzystaniem maty do akupresury może mieć niebagatelny wpływ na stan zdrowia. Przede wszystkim niepozorny gadżet może pomóc w zniwelowaniu bólu pojawiającego się m.in. w kręgosłupie, szyi i plecach. To z kolei może ułatwić powrót do aktywności fizycznej, co w konsekwencji przełoży się na poprawę odporności i ogólnej kondycji organizmu. Co ciekawe, zabiegi na macie mogą nawet wspomagać trawienie. Ponadto relaksujące i uśmierzające ból działanie akupresury może przekładać się na lepsze samopoczucie. Warto pamiętać, że kondycja psychiczna ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Koszt zakupu dobrej jakości maty nie jest wysoki i często jest porównywalny z ceną jednorazowego zabiegu w gabinecie profesjonalisty. Modele z oferty sklepu online ActiveShop mogą zatem być świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przeznaczać sporej części budżetu na kosztowne wizyty u specjalisty. Ponadto korzystanie z maty w domu to także oszczędność czasu, ponieważ odpada kwestia dojazdu do salonu akupresury. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla zabieganych osób.

Przepis na lepszy sen

Rozluźnienie mięśni i redukcja bólu mogą przełożyć się na jakość snu. Przede wszystkim może okazać się, że sen przyjdzie znacznie szybciej. Dość często bezsenność jest bowiem związana z odczuwanym dyskomfortem. Co więcej, możliwe jest pozbycie się problemu przebudzania się w nocy, zwłaszcza jeśli taki problem wynikał z bólu odczuwanego np. w kręgosłupie. Warto pamiętać, że wysoka jakość snu jest ważna dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Łatwość korzystania z maty

Do używania maty w domu nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza z zakresu akupresury. Wystarczy uważnie stosować się do zaleceń i wskazówek umieszczonych w instrukcji obsługi. Z takiego sprzętu może korzystać dosłownie każdy, o ile oczywiście nie ma ku temu przeciwwskazań. Z domowych zabiegów z matą należy zrezygnować w przypadku m.in. ciąży, nowotworów, stanów pozawałowych i niektórych chorób skórnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here